• Yardım Projem: İstanbul-2017-Tohum Otizm Vakfı-Adımlarımız Otizmli Çocuklar İçin!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 13
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.401 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: İnnova
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC23754
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC23754

1.401 /1.300 TL

Kampanya Hedefim

308.052 /389.000 TL

Tohum Otizm Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Merhaba, Günaydın, İyi Günleer

Biraz Otizm Hakkında konuşalım mı?

Tuik verilerine göre 2016 yılı içerisinde yaklışık 1.309.771 tane evlat Türkiye’de dünyaya geldi, bunların kimisi Ahmet, bazısı Ayşe birçok Ali, pek çok sen bir o kadar da ben yepyeni adaşlar edindik. Ah ne güzel yeşerdik de senin benim bu ufak adaşlarımızın 19.261’i dünyaya Otizmli olmak riskiyle geldi. Bir adaşa Otizm teşhisi en erken 12. ayda konulabiliyor yani bir kısmına teşhis kondu, bir kısmının da otizmli olmak riski hala sürüyor. Bugün yarın yenilerimiz gelecek onların da bir 12 ayı bir de riski var.

Geçen sene bu zamanlarda doğan bizim adaş; annesiyle babasıyla göz teması kurmuyor, parmağıyla istediği şeyi işaret etmiyor, adına karşı tepki vermiyor. Eşin dostun çocuklarıyla oyun oynamaya ilgisi yok ama dönen nesnelere karşı aşırı ilgili. Farklı bir çocuk bizimkisi ama bizden biri, tek farkı Otizmli, sadece eğitilmeli, elinden tutulmalı.

12 Kasım 2017 Pazar günü İstanbul Maratonunda ,Otizimli Çocuklara Eğitim Bursu sağlamak için koşuyorum, aslında koşuyoruz, Ahmet de koşuyor, Ayşe de koşuyor, Ali de koşuyor.

Ne kadar çok bağış yaparsanız değil ne kadar çok kişiye ulaşırsak o kadar çok mutlu oluyoruz. Yarışmıyoruz, ayrışmıyoruz ne kadar adaşımıza eğitim sağlarsak o kadar tüme varıyoruz.

Unutmayın, Otizmin bilinen tek tedavisi erken tanı ve sürekli yoğun özel eğitim.

Tohum Otizm Vakfı

Her 68 çocuktan biri otizm riski ile dünyaya geliyor! Otizmin günümüzde bilinen tek tedavisi erken tanı, yoğun ve sürekli özel eğitimdir. Eğitim her çocuğun hakkı ama otizmli çocuklar eğitime ulaşmıyor! Eğitim alabilirlerse hayatın içinde ve bağımsız bireyler olarak hayatlarına devam edebilirler.

1 otizmli çocuğun alacağı 1 senelik özel eğitimin maliyeti 19.500 TL'dir. 1 seans eğitim bedeli 152 TL'dir.

Eğer Serkan Eskizara isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)