• Yardım Projem: İstanbul-2017-Tohum Otizm Vakfı-Adımlarımız Otizmli Çocuklar İçin!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 0
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 0 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: İnnova
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC23361
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC23361

0 /500 TL

Kampanya Hedefim

308.052 /389.000 TL

Tohum Otizm Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Tohum Otizm Vakfı için iyilik peşinde koşuyorum!
Sadece şikayet etmiyorum değiştirmeye çalışıyorum, adımlarımla çevremdekileri harekete geçirmeye çalışıyorum, farkındalık yaratıyorum.
NEDEN Mİ KOŞUYORUM?
Çünkü Otizm, günümüzde rastlanan en yaygın nörolojik bozukluk ve Hastalıkları Kontrol Etme ve Önleme Merkezi (Centers for Disease Control Prevention)'nin verilerine göre 2006 yılında Her 150 çocuktan 1’inde otizm görülürken, 2014 yılında ise bu sayı her 68 çocuktan 1’ine yükselmiş durumda ve bu çocuklarımızın pek çoğu, çok erken yaşta, bire-bir, yoğun ve kesintisiz davranışsal eğitim aldığında en hızlı ilerlemeyi gösterebilmekte. Bu maliyetli eğitimlere destek olabilmek ve otizm hakkında farkındalık yaratabilmek için koşuyorum.
İstanbul-2017-Tohum Otizm-Adımlarımız Otizmli Çocuklar İçin projesini destekleyeceğim. 12 Kasım 2017 günü İyilik Peşinde Koşacağım, adımlarıma anlam katacağım.

Tohum Otizm Vakfı

Her 68 çocuktan biri otizm riski ile dünyaya geliyor! Otizmin günümüzde bilinen tek tedavisi erken tanı, yoğun ve sürekli özel eğitimdir. Eğitim her çocuğun hakkı ama otizmli çocuklar eğitime ulaşmıyor! Eğitim alabilirlerse hayatın içinde ve bağımsız bireyler olarak hayatlarına devam edebilirler.

1 otizmli çocuğun alacağı 1 senelik özel eğitimin maliyeti 19.500 TL'dir. 1 seans eğitim bedeli 152 TL'dir.

Eğer Taner Demir isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)