Kampanyamın Etkisi
1 Genç

  • Yardım Projem: İstanbul-2017-TEV-Bu Adımda Umut Var!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 33
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 3.500 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: COATS TÜRKİYE
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC22801
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC22801

3.500 /3.060 TL

Kampanya Hedefim

517.416 /510.000 TL

Türk Eğitim Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Önce insan kendi için koşar, vücudunu hareket ettirmek, spor yapmak, sağlıklı yaşamak ve kendi sınırlarını keşfetmek. Bende gençliğimde oynadığım takım sporlarını zaman içinde bırakmak durumunda kaldım. Tesedüfen başladığım yürüyüşleri zaman içinde Küçük küçük koşularla deneyerek adımlarımı atmaya başladım önce 3km,5km derken haz aldıkça bu sınır arttı 10 km derken, 15 km hatta 21 km ye kadar çıktım. Sonra Koştuğum parkurlar yetmez oldum,Bursa dan çıkıp İstanbul, Antalya, Bozcaada, Tarsus derken ülke sınırlarına yayıldı. İnsanın koşarken aldığı keyif ve bir hedefi bitirmenin verdiği haz dışında aslında insanın onlarca insanla birlikte bir maratonda, bir organizasyonun parçası olarak çok büyük bir sosyal ortamda, onlarca insanla aynı duyguları paylaşarak, aynı ulvi amaca hizmet vererek koşması ise kelimelerle anlatılabilecek bir duygu değil sanırım. Yaşayıp görmek deneyimlemek gerekiyor böyle bir duyguyu. Senin kendi imkânlarınla (kendi bedeninle, kendi nefesinle, kendi ön çalışmaların ve gayretinle) bir insana, bir topluluğa, bir organizasyona destek verebiliyor olmandır bu anlatılamaz duyguyu yaratan.
Neden koşuyorum, kendim için koşuyorum, kendi sınırlarımı tanımak ve daha ileriye götürmek için koşuyorum.

Neden koşuyorum, büyük bir organizasyonun bir parçası olmak ve onlarca insana ulaşmak, onlarla bağlantı kurmak için koşuyorum.

Ama aslında neden koşuyorum?
Önceki nedenlerin hepsini bırakın: Ben insan olduğum için, insanın insana destek olması, yardımcı olması, insanın insanın yanında olması ve insandan insana sadece iyi niyet, sevgi, dostluk ve kardeşlik aktarılması gerektiğini düşündüğüm için koşuyorum.

2008 yılından bu yana Türkiye’de gönüllü koşucular, Adım Adım Platformu ile 212.000'in üzerinde bağışçıdan 23.000.000 TL bağış toplayarak 120.000 kişinin hayatını değiştirdiler. Bu Kapsamda Bu sene TEV için koşacağım. Çağdaş Türkiye idealine ve insanlığın gelişmesine katkı sağlamak amacı ile bugüne kadar yurt içinde 223.628, yurt dışında 1.736 burs vererek gençlerimizin geleceğine umut oldu ve olmaya da devam ediyor. Bende elimden gelen katkıyı yapabilmek için buradayım. Geleceğin adını birlikte koyalım.
#AdımınUmutOlsun
Celil Zeki

Türk Eğitim Vakfı

Vakfımızın 50. Kuruluş yıl dönümünü kutladığımız bu anlamlı yılda, Özgür, Aydın, Adalet, Barış ve İlke gibi nice gencin isimlerine yakışır bir geleceğe ulaşmaları, çağdaş Türkiye idealine ve insanlığın gelişmesine katkı sağlamak için ‘’Bu Adımda Umut Var ’’ diyerek koşuyoruz.

Bir üniversite öğrencisinin bir aylık burs bedeli 510 TL’ dir. Alt veya üst limit olmaksızın dilediğiniz tutarda destek olabilirsiniz.

Eğer Celil Zeki isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)