• Yardım Projem: İstanbul-2017-Darüşşafaka Cemiyeti-Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 89
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 8.740 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: #koşmayamıgeldik , SIEMENS
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC22506
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC22506

8.740 /5.000 TL

Kampanya Hedefim

722.557 /700.000 TL

Darüşşafaka Cemiyeti Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Koşuyorum,
çünkü daha fazlasını yapabileceğimize inanıyorum.

Daha uzun mesafe kat ettikçe, daha hızlı koştukça ya da koşmadığım bir rotayı keşfettiğimde; sınırlarımızın olmadığını ve daha da fazlasını yapabildiğimizi görüyorum.

Bu "daha fazlasını yapmak", kendi yaşamımızdan başımızı kaldırıp, başka hayatlara da dokunabilmek anlayışı ile çok örtüşüyor aslında. Bu yüzden bu yıl İstanbul Maratonu'nda anne/babasını kaybetmiş çocukların eğitimine destek olmak için koşuyorum.

Darüşşafaka'da okuyan çocuklar bizlere emanet. Gündelik yaşamımızda önemliymiş gibi duran pek çok şey aslında olmasa da olur... Ama eğitim olmazsa, olmaz!

Gelin birlikte destek olalım.

Darüşşafaka Cemiyeti

Darüşşafaka Cemiyeti, 1863 yılından beri eğitimde fırsat eşitliği misyonuyla babası ve/veya annesi hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz ve yetenekli çocuklara yatılı ve burslu kolej seviyesinde eğitim vermektedir. Her yıl 120 öğrencimiz okula başlamaktadır. Şu an 1000'e yakın öğrenci okulumuzda eğitim görmektedir. Darüşşafaka'da bir öğrencinin 1 yıllık eğitim giderine destek olmak 10.000 TL'dir. İstanbul Maratonu'nda yürüttüğümüz "Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız" projemiz kapsamında Darüşşafaka'da okuyan 70 öğrencinin 1 yıllık eğitim giderlerine destek olacak 700.000 TL bağışa ulaşmayı hedefliyoruz. Bir öğrencinin sadece eğitim maliyeti bir yıllık 10.000 TL'dir. Biz toplam 70 öğrencinin 1 yıllık eğitim masraflarını destekleyecek bağışa ulaşmayı hedefliyoruz.

Bir öğrencinin sadece eğitim maliyeti bir yıllık 10.000 TL'dir.
Biz toplam 70 öğrencinin 1 yıllık eğitim masraflarını destekleyecek bağışa ulaşmayı hedefliyoruz.​

Eğer Süha Işıklı isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)