• Yardım Projem: İstanbul-2017-Tohum Otizm Vakfı-Adımlarımız Otizmli Çocuklar İçin!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 57
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 11.162 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: FİBA
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC22309
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC22309

11.162 /9.720 TL

Kampanya Hedefim

308.052 /389.000 TL

Tohum Otizm Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Heyecandan uyuyamadığınız günler oluyordur, benim de o günler geldi. Bu sene de İstanbul Maratonu’nda 10 km. koşusundayım. Bu sefer çooook özel çocuklar için… Otizmli çocuklar için koşuyorum. Tanıdığım Otizmli bir çocuk yok benim, belki sizlerin vardır.
Bugün her 20 dakikada bir Otizmli Çocuk dünyamıza geliyor. Her 68 çocuktan 1’i Otizmli. Erkek çocuklarında görülme sıklığı kız çocuklarına göre 4 kat fazla.
 
Çocuk deyince ben; içimde bir muziplik, yüzümde tebessüm. Daha iyi bir gelecek için, Okumak her çocuğun hakkı olduğu için, Bu sene 2 arkadaş, 1 Çocuğumuzun 1 Yıllık eğitim bursu peşindeyiz, Bir yıllık eğitim bursu 19.440 TL.
Her katkı çok önemli çok değerli benim için ancak, Bir rakam ki uğurlu bu sene :) uğurlu rakamımız 152 TL, her 152 TL bir çocuğun 1 seans eğitim ücreti.

Kim bilir dahi bir matematikçi, yeni bir sanatçı yetişir bu topraklarda… Bir çocuk yeni bir hayat yeni bir umut, yepyeni dünyalar demek.
Ben de hedef büyük heyecan daha da büyük, desteğinizi heyecanınızı benimle paylaşmanız dileğiyle.

Sevgiler,
Asiye.

Tohum Otizm Vakfı

Her 68 çocuktan biri otizm riski ile dünyaya geliyor! Otizmin günümüzde bilinen tek tedavisi erken tanı, yoğun ve sürekli özel eğitimdir. Eğitim her çocuğun hakkı ama otizmli çocuklar eğitime ulaşmıyor! Eğitim alabilirlerse hayatın içinde ve bağımsız bireyler olarak hayatlarına devam edebilirler.

1 otizmli çocuğun alacağı 1 senelik özel eğitimin maliyeti 19.500 TL'dir. 1 seans eğitim bedeli 152 TL'dir.

Eğer Asiye Çerkezoğlu isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)