• Yardım Projem: İstanbul-2017-SERÇEV-Engelsiz Eğitim Engelsiz Hayat!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 18
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 3.224 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC22104
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC22104

3.224 /3.000 TL

Kampanya Hedefim

198.713 /256.000 TL

Serebral Palsili Çocuklar Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Farklı renkler ile renklerin en güzelini; 'renk ahengi'ni oluşturabilmek adına 2017 İstanbul Maratonu'nda adımlarımı yine çocuklar için, yine eğitim için ve bu kez 'SERÇEV - Selebral Palsili Çocukların Eğitimi' için atıyorum. SERÇEV ile çocuklar engelleri aşabilsin, eğitim alabilsin ve meslek sahibi olabilsin. SERÇEV 'Engelsiz Eğitim Engelsiz Hayat' için 'Biz Buradayız' diyelim, attığımız her adım bir rengi canlandırsın.
#iyilikpeşindengelsizeğitimiçinkoş

Serebral Palsili Çocuklar Derneği

SERÇEV Engelsiz Meslek Lisesi projesi, engelli çocukların mesleki eğitim almalarını kolaylaştırarak; ekonomik ve sosyal sorunlarını aşmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. Nitelikli eğitimin getirdiği mesleki bilgi/becerileri ile engelli çocuklar; daha üretken, bağımsız, mutlu ve aynı zamanda sosyal gücü, azmi ve kendine inancıyla topluma kazandırılacak.

Serebral Palsili çocukların engeli olmayan çocuklar ile birlikte mesleki eğitim görebileceği her bir sınıfın yardımcı teknoloji ile donatılmasının maliyeti 32.000 TL’dir.
Kullanım süresinin en az 4 yıl olacağı yardımcı donanımların çocuk başına maliyeti ise 2.000 TL’dir.

Eğer Altar Ağva isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)