• Yardım Projem: İstanbul-2017-AÇEV-Anne Çocuk Eğitim Vakfı-Ilk Iş Babalık
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 14
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 980 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC21131
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC21131

980 /2.500 TL

Kampanya Hedefim

77.457 /125.000 TL

Anne Çocuk Eğitim Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

"Hedefe yalnız çocukları yetiştirmekle ulaşamayız! Çocuklar geleceğindir. Çocuklar geleceği yapacak adamlardır. Fakat geleceği yapacak olan bu çocukları yetiştirecek analar, babalar, kardeşler hepsi şimdiden az çok aydınlatılmalıdır ki, yetiştirecekleri çocukları bu millet ve memlekete hizmet edebilecek, yararlı ve faydalı olabilecek şekilde yetiştirsinler! Hiç olmazsa yetiştirmek lüzumuna inansınlar!" Mustafa Kemal Atatürk

Bu sene 5. kez katılacağım ve 15 km koşacağım Avrasya koşusu benim için içlerinde en özeli, çünkü taze bir baba olarak koşacağım, ve bu sefer farklı bir hedefim daha olacak. Türkiye'mizi Ulu Önder Atatürk'ün hedef gösterdiği sağlam bir seviyeye ("mertebe-i resanet") getirmeye, "Millî kültürümüzü çağdaş medeniyet seviyesinin üstüne çıkarma"ya inanmış bir yurtsever olarak, çocuğumun en iyi şekilde yetişmesinin önemini kavrıyor ve bunun dünyaya geldiği ilk andan itibaren ailede başladığının bilincinde bir baba olarak, ben de çocuğumun gelişiminde sorumluluk alarak elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum.

Çocukların gelişimi ve bakımında sadece annelere değil, babalara da büyük görev düşüyor. Babaların en önemli mesaisinin işe gittiklerinde değil işten eve döndüklerinde başladığına inanıyor ve bu güzel duyguyu daha çok babayla paylaşmak istiyorum. Ben de "ilk iş babalık" diyorum ve ilgili babalığın yaygınlaşması için Anne Çocuk Eğitim Vakfı'nın (AÇEV) "İlk İş Babalık Projesi"ne destek için koşuyorum. Bu yolda emek sarf eden AÇEV'e bağış yaparak siz de ilgili babalığın yaygınlaşmasına katkı sağlayabilirsiniz. Unutmayın, bir babaya vereceğiniz destekle bir çocuğun hayatı değişecek!

Anne Çocuk Eğitim Vakfı

Babalar çocuklarının bakımında ve gelişiminde sorumluluk alsın, çocuklar mutlu ve destekleyici bir aile ortamında büyüsün, eşitlik çoğalsın; gelecek değişsin!  Bugüne kadar 60 bin babaya ulaştık, onları ilgili babalık becerileri konusunda destekledik. Aile hayatlarının nasıl değiştiğine mutlulukla tanıklık ettik. Şimdi İstanbul Maratonu ile 480 babaya daha ulaşmak istiyoruz. Siz de #ilkişbabalık diyorsanız, bu yıl adımlarınızı ilgili babalığın yaygınlaşması için atın. Detaylar için: http://ilkisbabalik.acev.org/

1 Babanın 10-13 hafta süren programdan faydalanabilmesi için 260TL gerekmektedir.

Eğer Volkan Eruyandı isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)