• Yardım Projem: İstanbul-2017-SGYD-Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği-Gençliğe İyi Bak
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 66
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 3.466 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC21129
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC21129

3.466 /4.000 TL

Kampanya Hedefim

21.716 /30.000 TL

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Bugüne kadar birçoğumuz gibi ben de her fırsatta eğitim sisteminin problemlerini konuştum çevremdeki insanlarla. Örneğin, Avrupa'nın en genç ülkesi olan Türkiye'nin eğitim müfredatında cinsel sağlık eğitimi yok.
Her 10 genç kadından 3'ü, her 10 genç erkekten 2'si KENDİ üreme organlarının adlarını dahi bilmiyor (2007 Türkiye Gençlerde Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı Araştırması). Artık bir yerden başlamak lazım. Nasıl mı ? Gençler cinsel sağlık konusunda bilinçlensin, eğitim fırsatı yakalasın, daha bilinçli nesiller yetişsin diye koşuyorum.
Gelin gençlerin daha bilinçli olması için eğitim almalarına destek olalım, çorbada bizim de tuzumuz olsun.
Gelin "Gençliğe İyi Bakalım"
Şimdiden teşekkür ediyorum
Not: 29 Ekimden itibaren bağış yapabilirsiniz

Bu yardım projesine bağışlayacağınız her lira gençlere cinsel sağlık eğitimi vermek için kullanılacaktır.
Bir gencin 2 günlük eğitimi için gerekli olan tutar 200 TL'dir.

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar

Avrupa’nın en genç ülkesi Türkiye’nin eğitim müfredatında cinsel sağlık eğitimi yok! Ve Türkiye’deki her 10 gençten 9’u gebelik oluşma ihtimalinin olduğu zamanı bile bilmiyor. Akran eğitimiyle gençlerin cinsel sağlık bilgilerini artırarak yeni yaşam becerileri kazanmalarına yardımcı, hayalimize ortak olun. Birlikte 'Gençliğe İyi Bak'alım!

Akran eğitimi metoduyla gerçekleştirilen cinsel sağlık ve üreme sağlığı eğitiminde 1 katılımcı gencin eğitmen, materyal, lojistik ihtiyaçlarının maliyeti 200 TL'dir.

Eğer emre demirel isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)