• Yardım Projem: İstanbul-2017-TİDER-Temel İhtiyaç Derneği-TİDER Etkisiyle Adımların Devleşiyor
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 83
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 7.887 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC19554
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC19554

7.887 /8.000 TL

Kampanya Hedefim

231.152 /265.000 TL

Temel İhtiyaç Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Çocukluğumdan beri kafamı kurcalayan bir soru var: bir yanda imhaya giden tonlarca gıda ve temel ihtiyaç malzemesi bir yanda da bu ürünlere erişimi olmayan milyonlarca insan varken nasıl olup da bu ikisini buluşturamıyoruz? TİDER'in Destek Market'i işte tam bunu yapıyor. İmhaya gidecek ürünler market raflarında kendine yer buluyor ve ihtiyaç sahipleri bu ürünleri ücret ödemeden alıyor. Marketteki İK masası sayesinde de desteklenen bireyler mesleklendiriliyor. Çok etkili bulduğum bu modelin sistemetik değişiklik yaratacağına inandığım için, ve 1000 ailenin Destek Market'ten faydalanabilmesi için koşuyorum.

Temel İhtiyaç Derneği

TİDER, kurduğu Destek Marketlerde israftan kurtardığı ürünleri desteğe ihtiyacı olan aileler ile karşılıksız paylaşır ve bu ailelerin işsiz bireylerine istihdam olanağı yaratarak onları destekler. Bireysel katkınızı 70’le çarpan TİDER Etkisi sayesinde bir aileye destek olmak için atacağınız her adım 70 kat artarak devleşiyor!

Her 265 TL bağış ile bir ailenin bir yıl boyunca tüm temel ihtiyaçları karşılanacak, aileden çalışabilir durumdaki kişilere iş bulunacak ve her bir aile başına 256 kg ürün israftan kurtarılacak.

Eğer Itır Erhart isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)