• Yardım Projem: İstanbul-2017-Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı-Adımlarıma Destek Ol
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 58
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 3.900 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC19405
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC19405

3.900 /4.000 TL

Kampanya Hedefim

117.765 /168.000 TL

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

TÜİK verilerine göre Türkiye’de bir insanın ortalama yaşam süresi 78 yıl. İş hayatı, okul hayatı ve zorunluluklarımız derken kendimiz için yapabildiğimiz şeyler bile oldukça az olsa da hayatlarımızı sosyal varlıklar olarak başkalarıyla da paylaşma ihtiyacı duyuyoruz. Bunun farkındalığıyla 3 yıldır Adım Adım ile birlikte başka hayatlara dokunmak ve daha iyi bir hayat adına desteğimize ihtiyacı olan insanlar için iyilik peşinde koşuyorum.
12 Kasım İstanbul Maratonu’nda 15 Km koşarak Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı adına Cerebral Palsy’li çocukların eğitim ve rehabilitasyon hizmetlerine sizlerin de desteğiyle katkıda bulunmaya çalışacağım. Neden mi? Çünkü;
·         Cerebral Palsy gelişimini tamamlamamış beynin doğum öncesi, doğum sırasında ve doğum sonrası dönemde (3 yaşına kadar) hasar görmesiyle oluşan bir engellilik durumudur.
·         Türkiye’de her 8 saatte 1 çocuk Cerebral Palsy’li doğuyor ve dünya genelinde 17 Milyon Cerebral Palsy’li insan bulunmakta.
·         Cerebral Palsy’nin Spastik, Ataktik ve Diskinetik olmak üzere 3 tipi bir de bunların bir arada görüldüğü Karışık tipi vardır.
·         Cerebral Palsy’ye çoğunlukla başka bir fiziksel ya da zihinsel engellilik durumu da eşlik etmektedir.
·        Cerebral Palsy'li insanların 3'te 1'i yürüyemiyor, 4'te 1'i konuşamıyor, 4'te 3'ü acı çekiyor, 4'te 1'inde davranış bozukluğu var ve yarısı ise zihinsel engellilik durumu yaşıyor.
Ancak Cerebral Palsy'li çocuklarda beynin travmaya uğramış kısımlarına erken müdahale edilmesi ve hayat boyu rehabilitasyon uygulamasıyla önemli gelişmeler sağlanabiliyor. Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı'nda bir seans eğitim ve rehabilitasyon hizmet ücreti 175 TL ve benim hedefim en az 10 çocuğun 1'er seans ücretini sizlerle de birlikte karşılayabilmek. Hiç tanımadığınız bu muhteşem insanların hayatlarına ışık olmak isterseniz bağış linkimi aşağıda bulabilirsiniz ve sadece bir kaç dakikanızı ayırarak bir mucizeye ortak olabilirsiniz. Az veya çok diye bir kıyaslama yapmayın lütfen unutmayın ki damlaya damlaya göl olur :) Vaktiniz ve desteğiniz  çok değerli, şimdiden teşekkür ederim.

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı

Türkiye'de her 8 saatte 1 Cerebral Palsy'li bir bebek dünyaya geliyor! Adımlarıma Destek Ol projesi kapsamında, 1 yıl içerisinde, erken çocukluk döneminde yoğun rehabilitasyon ve özel eğitim ihtiyacı bulunan Cerebral Palsy’li 120 çocuğa, ayda 8 seans olmak üzere fizyoterapi ve özel eğitim desteği sağlanacaktır.

Her 1.400 TL’lik bağışla; Cerebral Palsy’li bir çocuğun fizyoterapi ve özel eğitim hizmetlerini kapsayacak ayda toplam 8 seanslık hizmet alması sağlanacaktır.

Eğer Tuğçe Buket Aydın isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)