• Yardım Projem: İstanbul-2017-Darüşşafaka Cemiyeti-Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 358
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 48.708 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: DARÜŞŞAFAKA
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC19174
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC19174

48.708 /50.000 TL

Kampanya Hedefim

722.557 /700.000 TL

Darüşşafaka Cemiyeti Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

En uzun maraton; Darüşşafaka…1863’den Beri…
Darüşşafaka’yla 1959 yılında tanıştım. 1966’da Darüşşafakalı oldum. Darüşşafaka Marşı ‘’Darüşşafakalıyız Biz, Yurda Nur Saçar Bilgimiz'' diye başlar ve ‘’İlmin Yolunda Rehber Olacak, Bu Yuva Evladıyız’’ diye devam eder.

Darüşşafaka’da birinci sınıf bir eğitim aldım; hala ekmeğimi orada öğrendiklerimle kazanıyorum, hep öyle kazandım…

Darüşşafaka’ya sevgi ve saygı dolu bir borçluluk hissediyorum. Bunun en güzel örneğini 917 Nusret (Aziz Nesin) ağabeyimiz vermişti.; ‘’Yolda giderken haydutlar önünüzü kesti, ‘ya canını ya malını’ dedi. Bir adam haydutların istediği parayı verdi ve canınızı kurtardı… ‘Canınızı kurtaran adama haydutlara verdiği parayı mı, yoksa canınızı mı borçlusunuz?’’… Ve kendi cevabını verdi; ‘’Ben Darüşşafaka’ya canımı borçlu hissediyorum.’’

Ben de Aziz Nesin gibi hissediyorum. Yani benimki ödenmesi mümkün olmayan bir borcu hafifletme çabası.
Borcumu hafifletmek için yürüyorum ben; desteklerseniz size de ömür boyu müteşekkir olurum.

Darüşşafaka Cemiyeti

Darüşşafaka Cemiyeti, 1863 yılından beri eğitimde fırsat eşitliği misyonuyla babası ve/veya annesi hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz ve yetenekli çocuklara yatılı ve burslu kolej seviyesinde eğitim vermektedir. Her yıl 120 öğrencimiz okula başlamaktadır. Şu an 1000'e yakın öğrenci okulumuzda eğitim görmektedir. Darüşşafaka'da bir öğrencinin 1 yıllık eğitim giderine destek olmak 10.000 TL'dir. İstanbul Maratonu'nda yürüttüğümüz "Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız" projemiz kapsamında Darüşşafaka'da okuyan 70 öğrencinin 1 yıllık eğitim giderlerine destek olacak 700.000 TL bağışa ulaşmayı hedefliyoruz. Bir öğrencinin sadece eğitim maliyeti bir yıllık 10.000 TL'dir. Biz toplam 70 öğrencinin 1 yıllık eğitim masraflarını destekleyecek bağışa ulaşmayı hedefliyoruz.

Bir öğrencinin sadece eğitim maliyeti bir yıllık 10.000 TL'dir.
Biz toplam 70 öğrencinin 1 yıllık eğitim masraflarını destekleyecek bağışa ulaşmayı hedefliyoruz.​

Eğer Beşir Özmen isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)