• Yardım Projem: İstanbul-2017-Darüşşafaka Cemiyeti-Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 17
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 601 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC18865
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC18865

601 /2.000 TL

Kampanya Hedefim

722.557 /700.000 TL

Darüşşafaka Cemiyeti Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

“Darüşşafaka’ya gelmeseydim kesinlikle okuyamazdım. Yaşamım ülkemizdeki birçok okuyamamış kızın yaşamına benzerdi. Darüşşafaka bana bütün düşünceleri, yaklaşımları sorgulama şansı verdi; hayata daha geniş bakmamı, tabuları yıkmamı sağladı. Bu ülkede bütün kız çocuklarının, bütün çocukların dogmalardan uzak, bilimsel, özgür bir ortamda eğitim görmesini istiyorum. Bütün okulların Darüşşafaka gibi olmasını istiyorum. 'Eğer size ‘Bir insanın yaşamı, eğitimle ne kadar değişebilir ki?’ derlerse siz de beni örnek gösterebilirsin" diyor, Darüşşafaka mezunu bir kızımız... 154 yıldır nice çocuğun yaşamını eğitimle değiştiren, onlara nitelikli eğitimin yanı sıra sımsıcak bir yuva olan Darüşşafaka için koşmak, yarınlara inancı yeşertmektir, hayata anne ya da baba kaybıyla başlayan bir çocuğa hayata dair bir şans vermektir!

Darüşşafaka Cemiyeti

Darüşşafaka Cemiyeti, 1863 yılından beri eğitimde fırsat eşitliği misyonuyla babası ve/veya annesi hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz ve yetenekli çocuklara yatılı ve burslu kolej seviyesinde eğitim vermektedir. Her yıl 120 öğrencimiz okula başlamaktadır. Şu an 1000'e yakın öğrenci okulumuzda eğitim görmektedir. Darüşşafaka'da bir öğrencinin 1 yıllık eğitim giderine destek olmak 10.000 TL'dir. İstanbul Maratonu'nda yürüttüğümüz "Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız" projemiz kapsamında Darüşşafaka'da okuyan 70 öğrencinin 1 yıllık eğitim giderlerine destek olacak 700.000 TL bağışa ulaşmayı hedefliyoruz. Bir öğrencinin sadece eğitim maliyeti bir yıllık 10.000 TL'dir. Biz toplam 70 öğrencinin 1 yıllık eğitim masraflarını destekleyecek bağışa ulaşmayı hedefliyoruz.

Bir öğrencinin sadece eğitim maliyeti bir yıllık 10.000 TL'dir.
Biz toplam 70 öğrencinin 1 yıllık eğitim masraflarını destekleyecek bağışa ulaşmayı hedefliyoruz.​

Eğer Demet Eyi isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)