• Yardım Projem: İstanbul-2017-SGYD-Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği-Gençliğe İyi Bak
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 29
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.315 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC18825
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC18825

1.315 /2.400 TL

Kampanya Hedefim

21.716 /30.000 TL

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Hayatımda ilk defa bir yardımseverlik koşusuna katılıyorum. Geçtiğimiz altı aydır bu koşu için antenman yapıyorum. Sizlerin desteği ile daha çok insana iyilik ulaşmasına aracı olmak istiyorum.

12 Kasım 2017 39.Vodafone İstanbul Maratonu'nda Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği'nin Gençliğe İyi Bak projesi ile Üreme Sağlığı Akran Eğitimleri Projesi'ne bağış toplamak için koşuyorum. Ülkemizde bu konular tabu olduğu için daha çok gencin bilinçlenmesine katkıda bulunmak istiyorum.

Yardım kampanyamı "Online Bağış Yap" butonuna basarak destekleyebilirsiniz.

Bir gencin 2 günlük eğitimi için gerekli olan tutar 200 TL'dir. Bu yardım projesine bağışlayacağınız her lira gençlere cinsel sağlık eğitimi vermek için kullanılacaktır.

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar

Avrupa’nın en genç ülkesi Türkiye’nin eğitim müfredatında cinsel sağlık eğitimi yok! Ve Türkiye’deki her 10 gençten 9’u gebelik oluşma ihtimalinin olduğu zamanı bile bilmiyor. Akran eğitimiyle gençlerin cinsel sağlık bilgilerini artırarak yeni yaşam becerileri kazanmalarına yardımcı, hayalimize ortak olun. Birlikte 'Gençliğe İyi Bak'alım!

Akran eğitimi metoduyla gerçekleştirilen cinsel sağlık ve üreme sağlığı eğitiminde 1 katılımcı gencin eğitmen, materyal, lojistik ihtiyaçlarının maliyeti 200 TL'dir.

Eğer Mine Yazıcıoğlu isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)