• Yardım Projem: İstanbul-2017-Down Sendromu Derneği-Gerçek Dostlar Kromozom Saymaz!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 274
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 31.420 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: FLORYA ÇAYLAKLAR
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC18744
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC18744

31.420 /30.000 TL

Kampanya Hedefim

281.386 /300.000 TL

Türkiye Down Sendromu Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Koştuysam sebebi var;
Heyecanla beklediğimiz İstanbul Maratonu nihayet gerçekleşti. Uzun süren çalışmalar neticesinde tekerlekli sandalye iterek koştuğumuz 15 km'yi ekip olarak 1:22:54 saniyede tamamladık. Keyfimiz de tempomuz da yüksekti. Ali'nin tekerlekli sandalyedeki heyecanı adımlarımıza güç verdi. Bitişe el ele hep birlikte girdik. Ben Ali'nin elini tutarken sizler de benim elimi tutuyordunuz. Bizlerin bedeni ile sizlerin ruhunu birleştiren an o andı... Güzel olan da buydu zaten. Koşu bedensel olarak bitti ama Down Sendromlu Bireylerin bağımsız yaşam sürdürebilmeleri için gerekli olan mesleki özel eğitime katkı sağlamak amacıyla açmış olduğum bağış kampanyam 26 Kasım'a kadar devam edecek. Unutmayın katkınız rakamsal değerle ölçülmüyor. Farkındalık en büyük ölçü. Bu zamana kadar kampanyama 254 kişi destek vererek ne kadar farkında olduğunuz gösterdiniz. Sadece ben değil sizler de inandınız. Kampanya 26 Kasım Pazar günü saat 24:00'de son bulacak. Kalan sürede hedefimize çok yakınız. Hatta 30 bini dahi görebiliriz. Bence görmeliyiz de.. Çünkü onların buna ihtiyacı var. Sayemize bir çocuk daha fazladan eğitim almış, bağımsız bir yaşam için en önemli adımı atmış olacak. Ve biz de bu heyecanı paylaşmanın mutluluğunu yaşayacağız..
Haydi şimdi sıra sende...

Türkiye Down Sendromu Derneği

Down sendromlu çocuklar, gençler de hayata katılsın, herkes gibi hayatın içinde olsun diye çabamız. Bunun yolu eğitimden geçiyor. Hem gençler hem de onların her zaman yanlarında olan ailelerinin eğitim programlarını hazırlıyoruz, yani aslında onları yaşama hazırlıyoruz. Down sendromlu gençlere ve ailelerine bağımsız bir hayat kurmaları, kariyerlerini planlamaları ve sosyal çevre kurmaları için 3 farklı eğitim programı uyguluyoruz. Bu eğitimlerle gençler hayata hazır, aileler de onları desteklemeye hazır hale geliyor. Onlara destek olmaya var mısınız?

Bir Down sendromlu gencin alacağı eğitimlerin dönem bedeli 2.500 TL, bir aile eğitiminin bedeli 1.500 TL’dir. Hedefimiz sizlerin destekleriyle 75 gence ve ailesine ulaşmak ve hayatlarında fark yaratmak.​

Eğer GÜVEN YÜKSEK isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)