• Yardım Projem: İstanbul-2017-Sen de Gel-Temiz suya kavuşmaları için KOŞ!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 30
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.015 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Gafa
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC18741
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC18741

1.015 /1.000 TL

Kampanya Hedefim

100.000 /100.000 TL

Sosyal ve Ekonomik Yaşamda Nitelikli Değişim ve Gelişime Destek Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Koş Burak Koş
Koşunca ne mi oluyor? İyi bir şeyler oluyor.  Kaslardan, “endocannabinoid” salgılanıyor mesela. Hani şu anne sütünde bulunandan, bir nevi bünyede bağımlılık yapandan. Daha doğrusu, kafa yapıyor! Obezite, anksiyete, takıntı, depresyon ne varsa hepsine iyi geliyor. Bir tutkudur koşmak, maceradır, heyecandır ama en önemlisi özgürlüktür. Maraton ise tüm bu duyguları bir arada yaşama arzusudur. Yapabileceklerinizin boyutunu gördükçe daha iyisini yapabilme hissi uyandırır, bağımlılık yaratır. İlk başlarda koşarken ciğerleriniz yanar, kalbiniz hızla atmaya başlar, ter içinde kalırsınız. Önceleri 1 km bile sizi zorlarken zaman içerisinde bu sayı katlanarak artar. Belki de en güzeli koşmak için özel bir alana ihtiyacınızın olmamasıdır, her yer parkur, her yer pisttir ruhu özgür olana! Say say bitmez ama en önemlisi koşunca bir şey daha oluyor. Adım Adım iyiliğe yol alıyorsunuz.

Sosyal ve Ekonomik Yaşamda Nitelikli Değişim ve Gelişime Destek Derneği

Sen De Gel, 2012 yılından beri dünyanın en az gelişmiş ülkeleri Gambia ve Senegal’de kalkınma odaklı projeler üretiyor. Bu ülkelerin nufüsunun %50’sinden fazlasının hala temiz suya erişimi yok. Ulaşmak isteyenler ise günde en az 6 km yürüyor.Temiz suya kavuşmaları için bizimle koşar mısın? 750 Milyon İnsanın Temiz Suya Erişimi Yok,Dünya üzerinde en az 1,8 milyar insanın içine lağım karışmış su içtiği tahmin ediliyor. Afrika ‘da çocuklar suya ulaşamadığı için 5 yaşına gelmeden hayatlarını yitiriyorlar. 2,5 milyar insan temel temizlikten yoksun. Bu sayının yaklaşık 1 milyarı çocuk. Her 20 saniyede bir çocuk kirlilik sebebiyle ölüyor.

100.000 TL ile 5 su kuyusu açılacaktır. Bu 5 kuyudan 4447 kişi yararlanacaktır. 1 kişi için 22,5 TL birim maliyet bedelidir.

Eğer Burak Akay isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)