• Yardım Projem: İstanbul-2017-Sen de Gel-Temiz suya kavuşmaları için KOŞ!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 39
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.185 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Sen De Gel
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC18711
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC18711

1.185 /1.500 TL

Kampanya Hedefim

100.000 /100.000 TL

Sen De Gel Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Su ne kadar da değerli bir kaynak, öyle değil mi? Vücudumuzun 1/3’ünü kaplıyor, sağlıklı yaşamamız için günde 2 – 3 litre tüketmemiz yeterli oluyor ve vücuda alınmadığı 7 günlük bir süreçte de yaşamı sonlandırıyor.

Suyumuz her zaman yanı başımızda ve erişimimiz oldukça kolay. Peki, diğer yerlerde, dünyamızda nasıl?

Dilerseniz bu soruya, nüfuslarının yarısı temiz suya erişemeyen Senegal ve Gambiya halkları yaşamlarıyla cevap olsun. Temiz suya kavuşmak için 6 km yol kat eden ayaklar, daha 5 yaşına gelemeden yaşamını yitiren ve su kirliliğinden gelişim bozukluğu yaşayan çocuklar… Biz günlük tempomuzda ilerlerken, her 20 saniye, bir çocuğun ölümüne neden oluyor.

12 Kasım’da yapılacak 39. İstanbul Maratonu’nda, Sen de Gel ile birlikte “Temiz Suya Kavuşmaları İçin Koş” projesi için iyilik peşinde adımlarımı atacağım. 15 km yol kat edeceğim. Hedefimiz; 5 köye yapılacak toplamda 5 su kuyusu olacak. Desteklerin bizim için o kadar değerli ki. Çünkü hayat çok değerli.

Sen De Gel

Sen De Gel, 2012 yılından beri dünyanın en az gelişmiş ülkeleri Gambia ve Senegal’de kalkınma odaklı projeler üretiyor. Bu ülkelerin nufüsunun %50’sinden fazlasının hala temiz suya erişimi yok. Ulaşmak isteyenler ise günde en az 6 km yürüyor.Temiz suya kavuşmaları için bizimle koşar mısın? 750 Milyon İnsanın Temiz Suya Erişimi Yok,Dünya üzerinde en az 1,8 milyar insanın içine lağım karışmış su içtiği tahmin ediliyor. Afrika ‘da çocuklar suya ulaşamadığı için 5 yaşına gelmeden hayatlarını yitiriyorlar. 2,5 milyar insan temel temizlikten yoksun. Bu sayının yaklaşık 1 milyarı çocuk. Her 20 saniyede bir çocuk kirlilik sebebiyle ölüyor.

100.000 TL ile 5 su kuyusu açılacaktır. Bu 5 kuyudan 4447 kişi yararlanacaktır. 1 kişi için 22,5 TL birim maliyet bedelidir.

Eğer Barış Yılmaz isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)