• Yardım Projem: Bozcaada-2017-Tohum Otizm-Adımlarımız Otizmli Çocuklar İçin
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 169
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 16.230 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC18366
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC18366

16.230 /15.000 TL

Kampanya Hedefim

86.100 /75.000 TL

Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Sevgili Arkdaşlar,

Otizmli Çocukların eğitimine katkı sağlamak amaçlı katılmış olduğum Bozcaada NewBalancerun koşusu için açmış olduğum yardımseverlik kampanyasının son günlerine gelmiş bulunmaktayım. 28 Mayıs'da bitecek bu kampanyamda bugune kadar maddi ve manevi destek gösteren sizler sayesinde hedefim çok çok üzerine çıkmış bulunmaktayım. Bağışçı sayısını ve bağış miktarını yakalamama az kaldı. Ama inanıyorum ki içinizde bu listeye dahil olmayı isteyen onlarca arkadaşım, dostum, sevdiğim insanlar var. Unutmayın ki, erken tanı ve alacakları özel eğitim Otizmli Çocukların yaşamda tutunabilmeleri için tek şans. Bizlerde onların bu şansını arttırarak hem ailelerinin hem de çocukların yüzlerinin gülmesini sağlamış olacağız.

Otizm doğuştan gelen ve yaşamın ilk 3 yılında, iletişim problemleri ile kendini gösteren bir gelişim bozukluğudur. Nedeni halen bulunamayan Otizmin tek tedavisi erken tanı ve yoğun özel eğitimdir!
1 otizmli çocuğumuzun Tohum Vakfı Özel Eğitim Okulu'nda alacağı 1 seanslık özel eğitimin bedeli 145 TL'dir.
Sevgi ile kalın
Güven'li kalın

Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı

Eğitim her çocuğun anayasal hakkıdır! Ancak otizmli çocuklarımız bu haklarına malesef ulaşmıyorlar! Bugün doğan her 68 çocuktan biri otizm riski ile dünyaya geliyor. 0-18 yaş arasında ülkemizde 352.000 otizmli çocuk ve birey bulunmakta ve sadece 29.000'i eğitime ulaşmakta. Otizmin günümüzde bilinen tek tedavisi, erken tanı ile yoğun, sürekli özel eğitimdir. Eğitimle; otizmli çocukların hayatlarında büyük fark yaratılabilir, sağlıklı gelişim gösteren akranları ile birlikte aynı okullara gidebilir, bağımısz bireyler olarak hayatlarına devam edebilirler.

Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Okulu Destek Eğitim Merkezi'nde eğitim, 11 ay, 1 hafta boyunca devam eder.


Haftada 2 gün, ayda 16 seans olmak üzere yıllık eğitim bedeli 18.750 TL'dir. Her bir seans ücreti 145 TL'dir.


Eğer GÜVEN YÜKSEK isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)