• Yardım Projem: Antalya-2017-AÇEV-Okuyan Bir Gelecek Adımlarınızla Gelecek
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 16
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 900 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC17458
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC17458

900 /900 TL

Kampanya Hedefim

119.500 /120.000 TL

AÇEV Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Bana "Bu dünyaya niçin geldin?" diye sorduklarında keşfetmek için demiştim.
Keşfetmeyi ateşleyici merak duygusu pekiştirildiğinde yaşamdan alınan hazzı arttırıp çevreye de bulaştıran kuvvetli bir kimyasal.
Kitaplarda ; merak duygusu pekiştiricilerin en başında yer alıyor çoğumuz için. Bu keyifli motivatörle küçük yaşlarda tanışıp keyifli bir şekilde vakit geçirmeyi alışkanlık haline getirmeya aracı olmak için koşuyorum.
AÇEV'in "Okuyan Bir Gelecek" programı ile 6 haftada çocuklar yaratıcı drama ile kitap okuyacaklar; ejderhayı; venüsü; platoyu hayal edecekler…
En önemlisi ise bu programın sonunda belki de ilk yarattıkları eser olan kitaplarını oluşturacaklar.Kimbilir belki içlerinden yazarlar çıkar ve bir gün onların satırları ile sohbet ederiz.
Haydi ilham perileri sizleri de küçük yazarlara destek olmaya çağırıyorum.

AÇEV

"Okuyan Bir Gelecek" programı sosyo-ekonomik açıdan dezavantajlı bölgelerde yaşayan 5 ile 10 yaş arası çocuklara okuma sevgisi ve alışkanlığı kazandırarak okul başarısına katkıda bulunmak için tasarlandı. Program bir taraftan çocukların okuma-anlama becerilerini ve alışkanlıklarını geliştirmeyi, diğer taraftan ebeveyn/eğitimcilere okumanın önemi konusunda farkındalık kazandırmayı hedeflemektedir.

555 çocuk için uygulanacak 6 haftalık okuma programı, 10 okulda kurulacak kütüphaneler ve ebeveyn/eğitimcilere okumanın önemi konusunda farkındalık kazandıracak seminer/eğitimlerin maliyeti çocuk başına 180 TL'dir.

Eğer Betül Yavaş isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)