• Yardım Projem: Antalya-2017-Tohum Otizm-Adımlarımız Otizmli Çocuklar İçin
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 1
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 10 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: TOHUM OTIZM VAKFI
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC17284
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC17284

10 /1.000 TL

Kampanya Hedefim

156.049 /150.000 TL

Tohum Otizm Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Oğlum Cem’in 15 aylıkken otizm tanısı almasıyla başlayan ve üniversite arkadaşım Mine Narin’in çocuklara olan duyarlılığı sayesinde, 2003 yılında Tohum Otizm Vakfı’nı kurmamızla bugünlere uzanan otizm yolculuğumda İstanbul Maratonu’na katılma kararım ile önemli bir adım atmıştım. Ve bugün yeni bir adım daha atmaya karar verdim.

Ve bu yeni adımımda da en büyük motivasyonum yine Cem oldu...

Cem’in tanı aldığı gün bana, artık onun hem öğretmeni hem avukatı hem de doktoru olacağım söylemişti. İlk zamanlarda durumu kabullenmekte ne kadar zorlansam da, yoğun bir eğitim sürecine başladık ve maddi, manevi oldukça zor bir döneme girdik. Çünkü otizm “Hayat boyu devam eden” bir süreçti. Cem, eğitimler ve konuşma terapilerinin ardından 4,5 yaşında, ilk kelimesini söylediğinde hayat benim için adeta dondu. ‘Kar’ demişti. Tekrar etmesi için nasıl çabaladığımı hiç unutamıyorum.

Cem, bugün 20 yaşında. Okulumuzda aldığı özel eğitim çalışmalarıyla birlikte, Güzel Sanatlar Lisesi piyano bölümüne kaynaştırma öğrencisi olarak devam etti. Uzun süre bateri ve piyano çaldı. Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’nda milli yüzücü, kazandığı madalyalarla bizi gururlandırdığı zamanlar oldu. Aynı zamanda haftanın belirli günleri bir kargo şirketinin paketleme bölümünde çalışıyor. Bu faaliyetleri ona önemli kazanımlar sağladı. Gelecek ile ilgili planları arasında “Tek başına takılmak ve askere gitmek” var. Tek başına yaşama sevdası için denemelere başladık. İleride bir gün yalnız kaldığında da hayatına devam edebilmesi için otizmli bir arkadaşıyla birlikte bazı günlerde aynı evde yaşama çalışmaları yapıyoruz.

Ancak her çocuk maalesef Cem gibi şanslı olamıyor. Buna, vakfımızla ulaştığımız/bize ulaşan aileler ve çocuklarının yaşadıkları sıkıntılarda her gün şahit oluyorum... Bugün, otizmin görülme sıklığı hızla artıyor. Günümüzde her 68 çocuktan 1’i otizm riskiyle dünyaya geliyor ve ülkemizde 352.000 otizmli çocuk ve gencimiz halen eğitim, sağlık ve sosyal hizmetlerden faydalanmak için bekliyor. Ve bu çocukların ve gençlerin sadece 29 bini eğitime ulaşabiliyor.

İşte tam da bu sebeplerle bir daha koşmaya ve Otizmli çocuklara umut olmaya karar verdim... Otizmli çocuklarımız ve ailelerimizin eğitim ve sağlık hizmetlerinden eşit şart ve fırsatlarla yararlanabilmelerini sağlamak, eğitime ulaşamayan çocuklarımıza eğitim ulaştırmak adına 5 Mart 2017’de Antalya’da gerçekleşecek olan Runatolia Maratonu’na 6434 göğüs numarasıyla katılacağım. Adımlarımı otizmli çocuklara eğitim desteği için atacağım.

5 Mart’ta otizm farkındalığı ve eğitim desteği için koşacak 100’ü aşkın gönüllümüz ve ailelerimizle hep birlikte olacağız. Sizi de bu güzel aileye destek vermeye davet ediyorum. Gelin, otizmin tek tedavisi, tek çaresi, tek ilacı olan eğitim şansını hep birlikte onlara ulaştıralım.

Bu anlamlı yolculukta beni hiç yalnız bırakmadınız ve biliyorum ki yine yalnız bırakmayacaksınız… İsterseniz Runatolia Maratonu’nda adımlarımızı beraber atalım, isterseniz bağışlarınızla çocuklarımızın gelecekleri için umut olalım. İnanın otizmli çocuklarımızın eğitimine yapacağınız her türlü katkı çok önemli…

Sadece 2 dakikanızı ayırarak bağışınızı direk Tohum Otizm Vakfı’na yapabilirsiniz;

EFT ve Havale yapmak isterseniz;

BANKA: Akbank
HESAP ADI:Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı
ŞUBE ADI: Ayazpaşa
ŞUBE KODU: 277
TL HESAP NO: 132802
IBAN NO: TR30 0004 6002 7788 8000 1328 02

BANKA: Garanti Bankası
HESAP ADI: Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı
ŞUBE ADI: Taksim Meydan
ŞUBE KODU: 028
TL HESAP NO: 6294565
IBAN NO: TR30 0006 2000 0280 0006 2945 65

Bağış havalenizi / ETF’nizi yaparken “açıklama” satırına " TOV - BAĞIŞÇININ ADI SOYADI-"nı yazmayı unutmayın. Bu sayede bağışınızın takipçisi olabilir ve sertifikanızı size ulaştırabilirim.

Destekleriniz için çocuklarımız ve aileleri adına teşekkür ederim.

Sevgilerimle,

Aylin Sezgin
Kurucu Başkan Yardımcısı
Tohum Otizm Vakfı

Tohum Otizm Vakfı

Eğitim her çocuğun anayasal hakkıdır! Ancak otizmli çocuklarımız bu haklarına malesef ulaşmıyorlar! Bugün doğan her 68 çocuktan biri otizm riski ile dünyaya geliyor. 0-18 yaş arasında ülkemizde 352.000 otizmli çocuk ve birey bulunmakta ve sadece 29.000'i eğitime ulaşmakta. Otizmin günümüzde bilinen tek tedavisi, erken tanı ile yoğun, sürekli özel eğitimdir. Eğitimle; otizmli çocukların hayatlarında büyük fark yaratılabilir, sağlıklı gelişim gösteren akranları ile birlikte aynı okullara gidebilir, bağımısz bireyler olarak hayatlarına devam edebilirler.

Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Okulu Destek Eğitim Merkezi'nde eğitim, 11 ay, 1 hafta boyunca devam eder.


Haftada 2 gün, ayda 16 seans olmak üzere yıllık eğitim bedeli 18.750 TL'dir. Her bir seans ücreti 145 TL'dir.


Eğer Aylin Sezgin isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)