• Yardım Projem: Antalya-2017-TOG-Gençlerle İyilik Her Yerde!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 637
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 38.531 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC17174
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC17174

38.531 /21.000 TL

Kampanya Hedefim

311.254 /280.000 TL

Toplum Gönüllüleri Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

5 Mart’ta Antalya’da düzenlenecek olan Runatolia maratonunda Toplum Gönüllüsü gençleri desteklemek için 2 oğlumuzla birlikte 10 km yürüyeceğiz.

Bu koşuda iki hedefimiz var.

1- 150 gencin eğitim almasını sağlamak
2- En az 300 kişinin sesimizi duymasını sağlamak

Toplum Gönülleri Vakfı, Türkiye’nin 80 ilinde gençlerin sosyal sorumluluk projeleri üretmeleri için ihtiyaç duydukları eğitimleri almalarını sağlıyor. Böylece gençler kendi çevrelerindeki sorunları çözmek için harekete geçiyorlar. Geçtiğimiz yıl 9000’in üzerinde projenin hayata geçmesini sağladılar. (https://youtu.be/HxnyjLZAvoU)

Gönüllülüğe 15 yıl önce üniversite yıllarımızda Toplum Gönüllüleri’nde başladık. Aldığımız eğitimler ve gerçekleştirdiğimiz projeler sayesinde şeffaflık, hesap verilebilirlik, farklılıklara saygı, ekip çalışması konusunda farkındalığımız çok gelişti.

Türkiye’nin yakın geleceği olan gençlerin bu eğitimlerde edindikleri deneyim paha biçilmez değişimin önemli bir adımı. Bugün bir gencin bu değişimi yaşaması demek, bir yaşlının destek görmesi, bir çocuğun destek görmesi, bir çevre sorunun çözülmesi demek, dünyanın uzak diyarlarında insanlığın iyiliği için sürdürülebilir projeler üretilmesi demek.


Sizler de projelerimize destek olmak için bağış yapmak ister misiniz? 1, 5, 10, 20, 30 TL tutar hiç farketmez..
“Derya, Kaddafi sizi duydum” demek için bağışlayacağınız her kuruş çok değerli.

Toplum Gönüllüleri Vakfı

Toplum Gönüllüsü gençlerin Türkiye’nin 80 şehrinde tespit ettikleri ihtiyaçlar doğrultusunda farklı temalarda hayata geçirdikleri sosyal sorumluluk projelerinin ve bu proje ekiplerinin katılacağı sosyal sorumluluk eğitimlerinin desteklenmesi.

1 Yerel Proje Bedeli ve Proje Ekibinin Eğitimleri 2.800 TL. Bir yerel projeyi ortalama 20 genç koordine eder. Bir gencin eğitimi 140 TL'dir. 

Eğer Derya Sel Bozkurt isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)