• Yardım Projem: Antalya-2017-TOFD-Yol Arkadaşım Olur musun?
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 36
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.170 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC16783
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC16783

1.170 /3.250 TL

Kampanya Hedefim

303.845 /280.000 TL

TOFD Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Biliyorum ki hepiniz, yolda bir engelli vatandaşa rast geldiğinizde sadece yardım etmek için sandalyesini itersiniz. Hem de hiçbir karşılık beklemeden. Sadece yardım etmiş olmak için. Ve biliyorum ki her seferinde o arkadaşımızın yüzünde tatlı bir tebessüm belirir ve her seferinde içinizde bir sıcaklık hissedersiniz. Sizin de yüzünüz güler. Gözleriniz güler.

Biliyorum çünkü sizler yarını farklı kılacak o güzel insanlarsınız. Biliyorum çünkü enerjimi, bilgimi, yaşama isteğimi sizlerden alıyorum. Biliyorum çünkü sizler benim çevremi sarmalamış onlarca güzel arkadaşım, kardeşim, ailemsiniz!

Her an o sandalyeyi itmek için orada olamayabiliriz ama her hangi bir an, o sandalyenin itilmesi gerekebilir. Biz yanlarında yokuz diye en temel yaşama güdülerinden, en basit isteklerinden mahrum kalmamalı kimse! Ve ne mutlu ki hepimize, bunu kendine dert edinmiş, bunu kendine görev addetmiş nice güzel insanlar var aramızda.

Bu sefer yolum onlarla, TOFD (Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği) ile kesişti ve üşenmedim kalktım gittim yanlarına. Neler oluyor bu dernekte ve bu derneğin amacı ne? Uzaktan bakıp takdir etmek kolay da yanlarına varıp hal hatır sorsak neler öğreniriz, bir faydamız olur mu, merak ettim ve gittim.

Dernekte engelli bireyleri tekstilden tutun da bilişim sektörüne, idari yönetim işlerine, yetenekleri dahilinde grafik tasarımı, yazarlık ve bir çok sizi şaşırtacak işe hazırlıyorlar. Biz bir engelli görünce aklımıza tek gelen sandalyesini itip onu gezdirmek belki ama onlar bundan çok daha fazlası olması gerektiğini biliyor ve bunun için çalışıyor, uğraşıyorlar!

Ben bunları neden mi anlatıyorum? :) Gündelik yaşamımıza devam ederken biz, aynı zamanda belki hep birlikte bir engellinin sandalyesini itebiliriz diye. Biz orada olmasak da tekrar hareket özgürlüğünü, bir nebze geri kazanabilsin diye.

Kişisel hedefim ise 1! Evet sadece 1 adet akülü sandalye için gerekli olan tutarı, yani 3.250-TL’yi çok değerli bağışçılarım ile bir araya getirmek.

Bugüne kadar bu dernek ve Adım Adım gönüllüleri, tam 1716 adet akülü tekerlekli sandalye için bağış topladı ve herkesin gönlünce katılabileceği küçük törenler ile, sandalyeleri yeni sahiplerine teslim etti. Haydi biz de bir kardeşimizin yardımına, birlikte koşalım!

Kampanya tam bir ay sürecek ve bu bir ayın içerisinde, 5 Mart’ta düzenlenecek Runatolia koşusunda da engelli katılımcılardan birinin tekerlekli sandalyesini ben iteceğim! Bize “İtici Güç” diyorlar dernekte ve hiçbir sıfatımı bu kadar gururla söylememiştim bugüne dek.

Ben o sandalyeyi iteceğim, ve sizlerden de bu süreçte bağışlarınız ile bir başka engellinin umudu olmanızı istiyorum.

Saygı ve sevgilerimle.
Bekliyorum.

TOFD

Bu proje, ortopedik engelli bireylerin özgürce hareket edebilmeleri amacıyla oluşturulmuştur. Manuel tekerlekli sandalye kullanamayan ve ağır engel grubu içinde yer alan ortopedik engelli bireylerin, başkalarına bağımlı olmadan çalışabilmesi, okula gidebilmesi, alışverişe çıkabilmesi; kısacası hayatını nispeten kendisinin yürütebilmesinin ön koşulu Akülü Tekerlekli Sandalye’ye sahip olmasıdır.

Bir adet Akülü Tekerlekli Sandalye’nin bedeli 3.250 TL’dir. 
Gönlünüzden geçen miktarda, alt ve üst limit olmadan bağış yapabilirsiniz.
 

Eğer Barbaros Aydın isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)