• Yardım Projem: İstanbul-2016-AÇEV-Okuyan Bir Gelecek Adımlarınızla Gelecek
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 0
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 0 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Unilever , UNILEVER
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC16668
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC16668

0 /1.000 TL

Kampanya Hedefim

166.127 /250.000 TL

AÇEV Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Her insanın eşit imkanlara sahip olması, özellikle de çocuk yaşta herkese eşit şans veriliyor olması bireylerin, dolayısı ile de toplumların doğru gelişmesinde çok önemli bir yer tutuyor. Maalesef Türkiye'de şuanda eğitim hakkı anlamında bir eşitlikten bahsedemeyiz, her çocuk 7 yaşına geldiğinde eğitim hayatına olması gerektiği gibi başlayamıyor. Bu soruna farkındalık yaratmak için 13 Kasım Pazar saat 9'da ben AÇEV'in "Okuyan bir gelecek" projesi için koşuyor olacağım. Siz de bağışlarınızla bana destek olursanız belki hep birlikte biz de bu sorunun çözümü için bir katkıda bulunabiliriz. Yapsam mı diye düşünmeyin, hatta şöyle düşünün "Siz yapmazsanız kim yapacak?". Destekleriniz için şimdiden teşekkürler!

AÇEV

"Okuyan Bir Gelecek" programı sosyo-ekonomik açıdan dezavantajlı bölgelerde yaşayan 5 ile 10 yaş arası çocuklara okuma sevgisi ve alışkanlığı kazandırarak okul başarısına katkıda bulunmak için tasarlandı. Program bir taraftan çocukların okuma-anlama becerilerini ve alışkanlıklarını geliştirmeyi, diğer taraftan ebeveyn/eğitimcilere okumanın önemi konusunda farkındalık kazandırmayı hedeflemektedir.

1.400 çocuk için uygulanacak 6 haftalık okuma programı, 25 okulda kurulacak kütüphaneler ve ebeveyn/eğitimcilere okumanın önemi konusunda farkındalık kazandıracak seminer/eğitimlerin maliyeti çocuk başına 180 TL'dir.

Eğer irina grishanova isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)