• Yardım Projem: İstanbul-2016-Koruncuk-Koruncuk Kahramanları
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 0
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 0 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: ÜNLÜ & Co
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC15247
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC15247

0 /2.500 TL

Kampanya Hedefim

917.860 /1.000.000 TL

Koruncuk Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Koruncukköy Urla’nın inşasına katkı için 38. İstanbul Maratonu’nda Adım Adım koşuyorum ve desteğinizi bekliyorum.

1979 yılında gönüllü kişiler tarafından kurulan Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (Koruncuk Vakfı), 0-6 yaş arasındaki korunma ihtiyacında olan (ailesi olmayan, terk edilmiş, ihmal veya istismara uğramış, kötü alışkanlıklara karşı savunmasız bırakılmış) çocukların bakımını üstlenmektedir
İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Çocuk Hizmetleri Bölümünden yönlendirilen Koruncuklar hazlihazırda Koruncuk Bolluca çocuk köyünde şefkat, sevgi, anlayış, yeterli beslenme, oyun, çağdaş bir eğitim imkanlarıyla yetiştirilmektedir.
Koruncukköy Bolluca, Koruncuklar’ı topluma kazandırmak amacıyla hayata geçirilmiş büyük bir sosyal sorumluluk projesidir ve halihazırda 112 çocuğa hizmet verebilecek kapasitesi vardır.
Korunma ihtiyacında 16 çocuğun daha hayata tutunacağı ve anne sevgisiyle büyüeceği İzmir’in Urla ilçesindeki Koruncukköy Urla Çocukköyü ise yapım aşamasındadır. Ben de Koruncukköy Urla’nın inşasına katkı için 38. İstanbul Maratonu’nda Adım Adım koşuyorum ve desteğinizi bekliyorum.

Detaylı bilgi için
http://www.koruncuk.org/
http://www.adimadim.org/

Koruncuk

Koruncuk Vakfı kurduğu çocukköyleriyle korunma ihtiyacında olan çocukları anne sevgisiyle büyütüyor. Onları mutlu, tahsilli ve iş sahibi bireyler olarak topluma kazandırıyor.

İzmir'in Urla ilçesinde yapım aşamasında olan, 120 korunma ihtiyacında olan çocuğun sevgi ile büyüyeceği yeni Koruncukköy'de, 16 Koruncuk'un yaşayacağı 2 Aile Evi'nin inşaası için koşuyoruz.
Koşucu başına katkı hedef olarak belirlediğimiz her 2.500 TL* bağış ile Koruncukların Aile Evlerine bir "tuğla" daha yerleştiriyoruz.
El verelim hayata tutunsunlar!

(*Bilgi notu: 2.500 TL'lik bağış hedefi 2 Aile Evinin toplam inşa maliyeti ve içlerinde büyüyecek 16 Koruncuk'un ortalama kalış ve bakım süresi göz önüne alınarak hesaplanmıştır. 1.000.000 TL / 16 Koruncuk / 25 sene)
 

 

Eğer Burçin Müftü isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)