• Yardım Projem: İstanbul-2016-DSD-Bağımsızım Çünkü Çalışıyorum
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 20
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.216 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC14155
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC14155

1.216 /2.400 TL

Kampanya Hedefim

162.075 /150.000 TL

Türkiye Down Sendromu Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Koşarken kendimi müziğe bırakıp özgürleştiğimi düşünüyorum. Özellikle dışarıda manzara ile koşarken ise aklımdaki düşünceleri iyice şekillendirdiğimi hissediyorum. Bir nevi terapi oluyor aslında.

Hayatta herkesin adil bir şekilde yaşaması gerektiğini savunanlardanım. İyi yaşam şartları, güzel bir eğitim ve hatta bazen ebeveynler bile sonradan edinilebiliyor şu hayatta. Fakat daha en başında sırf down sendromlu olduğu için ayrımcılığa uğrayan bireylerin ve ailelerinin ülkemizde hep daha çok çaba sarfetmesi gerekiyor. İnsanımızın konu ile ilgili herhangi bir fikri yok. Kendi ailesinin başına gelene kadar bir bilgi edinmeye yeltenmiyor ve bu sendroma sahip kişilerden korkuyor.

Down Sendromu Derneği'nin yaratmaya çalıştığı bu hareketi sonuna kadar destekliyorum. Onlar kimilerine göre doğuştan "şanssız". Bana göre ise hayata gülümseyen yüzler. Bu nedenle onlar için koşabilmek benim için mutluluk verici bir durum.

Türkiye Down Sendromu Derneği

“Bağımsızım Çünkü Çalışıyorum” Projemiz ile Down sendromlu gençleri iş hayatına hazırlayacak eğitimler verip istihdam sağlıyoruz. Böylece gençler kazançları ile kardeşlerinin okul masraflarını ödeyebiliyorlar, ailelerine yardım edebiliyorlar, kendi ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar.

Koşarak sağlanan desteklerin her 2.500 TL’si ile 1 genç eğitimini tamamlayıp iş hayatına atılabiliyor.

Hedefimiz İstanbul Maratonu ile 60 gence (150.000 TL) istihdam sağlamaktır.

Eğer Ayse Berna Bedirhan isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)