• Yardım Projem: İstanbul-2016-TEV-Bu Adımda Umut Var
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 6
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.250 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: TEV Umut Takımı
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC14109
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC14109

1.250 /4.000 TL

Kampanya Hedefim

366.074 /375.000 TL

Türk Eğitim Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Türk EĞitim Vakfı'nın kız öğrenci yurtlarında ücretsiz barınma imkanı sağlanan kızlarımız için koşuyoruz. Amacımız toplanacak bağışlarla kızlarımızın yaşam giderlerini (cep harçlıklarını) karşılayarak onların sosyal hayatlarına katkıda bulunmak, özgüvenlerini geliştirmelerine ve temel ihtiyaçlarını sağlamaya yönelik destek olmak.

Kız öğrenciler… Kızlarımız.. Ülkemizin doktorları, anneleri, mühendisleri, avukatları… Ailelerin direkleri. Tüm bunlara rağmen, genele baktığımızda, “daha az eşit” olanlar. Başlarına gelen bin bir kötülüğe gösterdiğimiz tepki, çoğumuzun hayatında, bir “hay Allah”tan ileri gitmiyor. Hep “bir şeyler yapmak lazım” duygusuyla yaşıyoruz; ama yaşam bizi sağa sola çekiştirirken onları unutup gidiyoruz.

Kızlarımız, eğitim düzeyleri geliştikçe, toplumdaki saygınlıklarını, daha güvenli bir yaşam için olasılıkları arttırıyorlar. Başları dik birer birey olarak her yeri güzelleştiriyorlar. Ancak, birçoğunun yardıma gereksinimi var. Özellikle, yaşadıkları yerlerden uzaklara okumaya gitmek zorunda kalırlarsa. Bu arada, güvenli barınma olanağı olmaması, ailelerin bu gidişe izin vermemeleri için en önemli nedenlerden.

Yardım edebiliriz. Onları arayıp bulmamıza gerek bile kalmadan…

Bu projenin dilediğiniz tarafıyla ilgilenebilirsiniz. Sonuçta, okumaya hak kazanmış bir kıza yardım etmiş olacaksınız.

Bir kız öğrencinin cep harçlığı aylık 150 TL'dir.

Türk Eğitim Vakfı

TEV kız öğrenci yurtlarında ücretsiz barınma imkanı sağladığımız kızlarımız için koşuyoruz. Amacımız toplanacak bağışlarla kızlarımızın yaşam giderlerini (cep harçlıklarını) karşılayarak onların sosyal hayatlarına katkıda bulunmak, özgüvenlerini geliştirmelerine ve temel ihtiyaçlarını sağlamaya yönelik destek olmaktır.

Bir kız öğrencinin cep harçlığı aylık 150 TL'dir ve bu harçlığı 10 ay boyunca alır. Amacımız 150 kız öğrencinin bir öğrenim yılı cep harçlığını sağlayarak 225.000 TL olan proje hedefine ulaşmaktı ancak iyilik dolu kalpler bu hedefi çoktan aştı!  
Yeni hedefimiz tam 250 öğrencinin bir öğrenim yılı cep harçlığını sağlayacak olan 375.000 TL hedefine ulaşmaktır.

Eğer TUNCEL SUNAR isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)