Kampanyamın Etkisi
23 Çocuk

  • Yardım Projem: İstanbul-2016-AÇEV-Okuyan Bir Gelecek Adımlarınızla Gelecek
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 42
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 4.155 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: AÇEV
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC12333
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC12333

4.155 /4.500 TL

Kampanya Hedefim

166.127 /250.000 TL

AÇEV Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Kosuyorum cunku iyilik pesinde kosmayi seviyorum. Dunyayi adim adim ama kelebek etkisi yaratarak, birlikte hareket etmenin gucu ile, birbirimize destek olarak, kendimize ve yakin cevremize odakli yasamanin otesine gecerek, toplumsal degisime ve donusume yonelik fayda yaratmanin onemine inaniyorum.
Bu sene ACEV`in "Okuyan Bir Gelecek" projesi icin kosacagim cunku kitap okuyan, dusunen, analiz eden, sorgulayan ama en onemlisi yaraticiligi ve hayal gucu yuksek cocuklarimiz olsun istiyorum. Onlar boyle olsun ki, gelecegi karanliklara degil, aydinliklara tasiyacak gucleri olsun.

AÇEV

"Okuyan Bir Gelecek" programı sosyo-ekonomik açıdan dezavantajlı bölgelerde yaşayan 5 ile 10 yaş arası çocuklara okuma sevgisi ve alışkanlığı kazandırarak okul başarısına katkıda bulunmak için tasarlandı. Program bir taraftan çocukların okuma-anlama becerilerini ve alışkanlıklarını geliştirmeyi, diğer taraftan ebeveyn/eğitimcilere okumanın önemi konusunda farkındalık kazandırmayı hedeflemektedir.

1.400 çocuk için uygulanacak 6 haftalık okuma programı, 25 okulda kurulacak kütüphaneler ve ebeveyn/eğitimcilere okumanın önemi konusunda farkındalık kazandıracak seminer/eğitimlerin maliyeti çocuk başına 180 TL'dir.

Eğer Ahu Gokmen isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)