• Yardım Projem: İstanbul-2016-TEMA-Ağaç Kardeşliği
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 21
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 970 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC11594
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC11594

970 /1.300 TL

Kampanya Hedefim

272.679 /350.000 TL

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

2016 daha önce yapmadığım pek çok şeyi denediğim ve bunlardan zevk aldığım güzel ve dolu bir yıl oldu. Yılın bitmesine haftalar olduğunu düşünürsek, daha yapabileceğim çok şey var : ) İstanbul Maratonu’na katılmak da bunlardan birisi.

Aynı ofiste çalıştığım Emel Hanım’ın Açık Radyo’da katıldığı programı dinlemesem maratondan ve Adım Adım’dan haberim olmayacaktı, koşuya hiç başlamayacaktım. Ama dinledim, koşmaya başladım. Her antrenman gününü iple çekiyorum, cumartesi sabahı altı buçukta kalkıp koşmak zor gelmiyor. Tatilde bile koşu ayakkabım ve tişörtüm yanımda oluyor. Görüldüğü gibi insan, bazen bir adım atmak bazen koşmak için birisinin yardımına ihtiyaç duyabiliyor. TEMA da hepimizin desteğine ihtiyaç duyuyor.

Emel Hanım’dan öğreniyorum: maratonda Adım Adım inisiyatifi kapsamında sadece koşmuyoruz, aynı zamanda yardım toplanmasına aracılık ediyoruz. Koşuya başladığım bu yıl, adımlarımı TEMA için atacağım, yeşil iyilik peşinde koşacağım! Maratonda İstanbul-2016-TEMA-Ağaç Kardeşliği projesini destekleyeceğim. 13 Kasım Pazar iyilik peşinde koşacağım, adımlarıma anlam katacağım. Bağışçım olup TEMA’yı desteklerseniz beni mutlu ve motive edersiniz :)

Çevre adına atılan her adımın ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Çevre ve doğa ile ilgili olan sorunlarımızı çözmeden diğer pek çok sorunumuzu çözmemiz çok mümkün görünmüyor. Çevre denince akla gelen ilk sivil toplum kuruluşlarından olan TEMA’yı bu nedenle çok önemsiyorum. Unutmayın lütfen, TEMA ve ben gönlünüzden ne koparsa bekliyoruz. Toplanacak bağışların her 100 lirası bir çocuğun TEMA doğa eğitimi programına katılması ve Adım Adım-Çocuklar Hatıra Ormanlarının oluşturulmasını sağlayacak. Ağaç Kardeşliği Projesini seçin, çocuklara yaşamı doğada öğretelim.

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı

TEMA Vakfı, Ağaç Kardeşliği projesi kapsamında uygulanacak doğa eğitim programıyla çocukların doğada yaparak, yaşayarak öğrenmesini sağlamayı, doğayla giderek azalan ilişkilerini güçlendirmeyi ve oluşturacağı Adım Adım - Çocuklar Hatıra Ormanlarıyla erozyonla mücadeleye katkı sunmayı amaçlamaktadır. Bu proje ile 5.000 çocuğa ulaşmak ve 10.000 fidan dikilmesi hedeflenmektedir.

Her 100 TL’lik bağışla; bir çocuğun TEMA’nın doğa eğitim programına katılması ve Adım Adım - Çocuklar Hatıra Ormanlarının oluşturulması sağlanacaktır.

Eğer Onur Şar isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)