• Yardım Projem: İstanbul-2016-DSD-Bağımsızım Çünkü Çalışıyorum
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 56
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 6.275 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC11179
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC11179

6.275 /7.500 TL

Kampanya Hedefim

162.075 /150.000 TL

Türkiye Down Sendromu Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Büyük olasılıkla biliyorsunuzdur, yaklaşık 5 aydır ilk maratonumu koşmaya hazırlanıyorum... Dile kolay ilk kez 42,2 km koşmayı hedefledim.

Daha önce 15km veya 21 km (yarı maraton) tecrübe ettim, ama bu kadar çılgınlığı ilk kez göze alıp deneyeceğim... Tüm yaz tatilimi, gerek sabah gerek akşam, sıcaktan dolayı çok erken veya çok geç vakit antrenman yaparak geçirdim. Şimdi diliyorum ki, bu emeklerim boşa gitmez ve 42,2 km’yi sağlıkla, sakatlanmadan koşabilirim. Bunun için sizin de dualarınıza ve iyi dileklerinize ihtiyacım olacak.

42 km nereden neresidir diye düşününce:
İstanbul Atatürk havalımanından, D-100 karayolu hattında Çamlıca gişelere kadar bir mesafe imiş...İlk maratonumu 16 Ekim 2016 Pazar günü Amsterdam’da koşmayı hedefliyorum. İlk olması sebebiyle bir zaman hedefinden çok, sağlıkla bitirmek önemli benim için. a

http://www.tcsamsterdammarathon.nl/en/

Göğüs Numaram
11750
Name: Nihan Coban
Distance: TCS Marathon
Category: Women 40-44
Colour starting area: Green16 Ekim tarihinin benim için ikinci ama çok daha özellikli bir önemi var.

Bundan birkaç hafta önce aniden, hiç beklenmedik şekilde kaybettiğim canım arkadaşım
Mehveş Çetindemir’in doğum günü.

Sağ olabilseydi, finish çizgisinden ona doğum günü kutlaması yapacaktım, ama çok yazık ki bunu yapamıyorum. Ben de insana, hayvana ve tüm canlılara çok değer veren, her an bir hayır işi yapmak için çabalayan bu güzel yürekli arkadaşımı anmak için koşumu onun adına adamaya karar verdim.Mehveş hakkında söylencek anlatılabilecek çok hikaye var. O her şeyden önce etik değerleri çok yüksek olan bir diş hekimi idi, birçok hastasına ücretsiz tedavi yapmıştır. Okuttuğu çocuklar, gençler artık iş sahibi olup hayata atıldılar. Hayvanlar için yaptırdığı klinikler, hastaneler bilmediğimiz bir sürü iyilik. Gönlü çok zengin ve çok güzeldi. Eminim benim gibi bir çok kişi onu hiç unutmayacak, hep güzel şekilde anacak.

Koşumu Mehveş adına koşarken, bunun bir hayır koşusu da olması gerekiyor tabi ki Adım’larım ve döktüğüm ter boşa gitmesin, bir veya birçok kişinin hayatına dokunsun...Bu sebeple İLK MARATON koşumu Down Sendromlu genç bireylerin hayata atılabilmeleri için eğitim almaları ve işe yerleştirilmeleri projesine kaynak yaratmak için koşuyorum. Bu mümkün mü ki diye soran arkadaşlarım, tanıdıklarım oluyor, siz de merak ederseniz; evet, bugüne dek bu şekilde bir çok genç iş buldu ve halen çalışıyor, en başta kendi ayakları üstünde duruyor, kardeşini okutan veya ailesine destek olan gençlerimiz var. Bu proje daha önce bireysel bazı şirketler ile yürütülmüş olduğundan Youtube videosu mevcut. https://youtu.be/gfW2KDptU1A Ama tabi bu projenin sadece birkaç firmaya bağımlı kalmasını değil, olabildiğince yaygınlaşmasını istiyoruz. Bu konuda da sizlerin desteği sayesinde yaratılan kaynak ile bu yıl 60 yeni gence ulaşmayı hedefliyoruz.
Bu gençler diyor ki :
Bağımsızım Çünkü Koşuyorsun!

Bağımsızım Çünkü Destek Oluyorsun!
Katkılarınızın boyutu hiç önemli değil, biz damlalardan göller, barajlar oluşabildiğini biliyoruz, her katkı çok değerli...
Adım’larıma siz de destek olur musunuz?Beni desteklemek için:
https://bagis.adimadim.org?ccid=CC11179
Kampanyamın son durumu için:
http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC11179
Şimdiden çok teşekkür ediyor, gönlünüze sağlık diyorum.

Saygı ve Sevgilerimle,
Nihan Çoban
+90 533 291 20 15
nihan.coban@gmail.com

Türkiye Down Sendromu Derneği

“Bağımsızım Çünkü Çalışıyorum” Projemiz ile Down sendromlu gençleri iş hayatına hazırlayacak eğitimler verip istihdam sağlıyoruz. Böylece gençler kazançları ile kardeşlerinin okul masraflarını ödeyebiliyorlar, ailelerine yardım edebiliyorlar, kendi ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar.

Koşarak sağlanan desteklerin her 2.500 TL’si ile 1 genç eğitimini tamamlayıp iş hayatına atılabiliyor.

Hedefimiz İstanbul Maratonu ile 60 gence (150.000 TL) istihdam sağlamaktır.

Eğer Nihan Çoban isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)