• Yardım Projem: İstanbul-2016-TOFD-Yol Arkadaşım Olur musun?
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 125
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 45.860 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC10593
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC10593

45.860 /48.750 TL

Kampanya Hedefim

556.566 /650.000 TL

TOFD Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Çünkü ben koştukça, hayattan daha fazla keyif alan insanlar var!!

Bebekliğimden beri hareketliymişim.

Belki de hareket benim için bu kadar vazgeçilmez olduğu için ilk yarışımı koşmaya niyetlendiğimde bu konuda benim kadar şanslı olmayanlar için ne yapabilirim diye düşündüm.

Evinden dışarı çıkamayan, bana doğal gelen şeyleri yapmak için başkasına ihtiyaç duyan, dışarı çıkıp kısa bir yürüyüş yaparken, gözlerini kapayıp havayı ciğerlerine çekemeyen engellilere koşarak da destek olabileceğimi anladığım anda bir daha hiç "sadece" kendim için koşmadım.

2006 yılında Türkiye'deki ilk yardımseverlik koşusunu yaptım. 37 özel insan toplam 14 bin TL bağış yaptı ve 5 akülü tekerlekli sandalye alındı.

Bunun üzerinden 10 sene geçti. 10 sene de benim gibi 20 bin kişi, 140 bin kişiyi harekete geçirip 17 milyon TL bağış toplanmasına vesile oldular. Bu bağışlar ile 80 bin kişinin hayatı değişti,

Bu kişilerin 1.500'ü engelli. 164 tanesi ise benim adımlarım ve 1.000'e yakın destekçim sayesinde.

İyi ki varsınız.

Nasıl Koşmam?

TOFD

Bu proje, ortopedik engelli bireylerin özgürce hareket edebilmeleri amacıyla oluşturulmuştur. Manuel tekerlekli sandalye kullanamayan ve ağır engel grubu içinde yer alan ortopedik engelli bireylerin, başkalarına bağımlı olmadan çalışabilmesi, okula gidebilmesi, alışverişe çıkabilmesi; kısacası hayatını nispeten kendisinin yürütebilmesinin ön koşulu Akülü Tekerlekli Sandalye’ye sahip olmasıdır.

Bir adet Akülü Tekerlekli Sandalye’nin bedeli 3.250 TL’dir. 
Gönlünüzden geçen miktarda, alt ve üst limit olmadan bağış yapabilirsiniz.
 

Eğer İ. Renay Onur isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)