• Yardım Projem: İstanbul M-2023-Tohumluk Vakfı-Haydi Çocuklar Spora, Kırsaldan Yeni Ufuklara
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 41
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 10.600 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Sahil Bisiklet Ekibi (kaptan)
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC105684
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC105684

10.600 /10.500 TL

Kampanya Hedefim

139.600 /175.000 TL

Tohumluk Sosyal Yardımlaşma Eğitim Kültür Ve Sanat Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Tohumluk Vakfı'nın "Haydi Çocuklar Spora, Kırsaldan Yeni Ufuklara" projesine, Şanlıurfa Konuklu İmam Hatip Orta Okulu'nda okuyan Merve Akpınar ilham oldu. Hentbol oynamak isteyen Merve hocaları tarafından çeşitli sebeplerle spor yapması uygun görülmeyerek engellendi.Spor bir kişinin hayatını disipline etmesi, bedenen ve zihnen hem gelişimini destekleyen hem de sağlıklı kalmasını sağlayan, bunun yanında sosyal çevre ve dolayısıyla hayata diğer alanlarda da katkı sunan önemli bir aktivite ve araç.

Tüm bu saydıklarım çocukların gelişimini sağlıklı bir şekilde sürdürüp gelecekteki kendilerini bulabilmesi için daha da önemli.

Yukarıda bahsettiğim Merve federasyon tarafından özel olarak Ankara'ya davet edildi ve yeteneği görülerek desteklenmeye başlandı. Merve gibi sosyo-kültürel ve maddi açıdan engellerle karşılaşan birçok yetenekli çocuk merak etikleri alanlarla tanışmayı ve hayatta iyi yerlere gelmeyi hak ediyorlar.

Bu nedenle bu seneki İstanbul Maratonu'nda çocuklara merak ettikleri spor dallarıyla tanışma fırsatı yaratan ve ilk spor malzeme ve kıyafetleriyle buluşturarak gönüllü branş eğitmenleri aracılığıyla çocukların sportif gelişimine katkı sağlayan Tohumluk Vakfı'nı desteklemek için koşacağım 😎🏃🏻‍♂️

Tohumluk Sosyal Yardımlaşma Eğitim Kültür Ve Sanat Vakfı

Kırsalda yaşayan yetenekli ve istekli çocukların, ekonomik ve fiziksel şartların yetersizliği sebebiyle mahrum kaldıkları spor etkinliklerinden faydalanmalarını sağlamak ve özgür, dengeli, çağdaş bir toplumda, başarıya giden yolda önlerini açmak.

1 çocuğun spora başlaması için gereken bedel ortalama 3.500 TL’dir.

Eğer Aytaç Gültekin isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)