• Yardım Projem: İstanbul-2016-AÇEV-Okuyan Bir Gelecek Adımlarınızla Gelecek
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 19
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.330 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: AÇEV
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC10498
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC10498

1.330 /1.250 TL

Kampanya Hedefim

166.127 /250.000 TL

AÇEV Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Sevgili Dostlarım,
Bilenleriniz ve sosyal medya hesaplarımdan takip edenleriniz mutlaka vardır ama tekrar belirtmek istiyorum. Uzun zamandır koşu çalışmaları yapıyorum. En son katıldığım Likya maratonunda tanıştığım AÇEV ekibi bu yaptığım sportif çalışmalarımın bir amaca hizmet etmesi gerektiği konusunda beni aydınlattı. Bunun sonucunda AVRASYA maratonunda sivil toplum kuruluşlarından biri olan AÇEV için koşmaya karar verdim.
Çocukların kendini daha iyi ifade edebilen, olumlu iletişim becerilerine sahip, şiddete daha az başvuran, eleştirel, sorgulayıcı ve yaratıcı bireyler olabilmeleri için, erken yaşlarda okuma alışkanlığı kazanmalarını amaçlayan projemizin adı Okuyan Bir Gelecek Projesi. Ülkemizin en önemli eksiğinin eğitim olduğu düşünülürse bu konuya bir nebze olsa katkım olabilecekse ne mutlu bana.
Ben ihtiyacı olanlara elimi uzatmak ve hayatlarına dokunmak için antrenmanlara başladım. Öncelikli amacım yakın çevremde farkındalık yaratmak. İyiliğin büyüğü küçüğü olmaz, gönlünüzden geçen miktar bizim için en makbuldür. İyi bir amaç için tek vücut olduğumuzda gücümüzün sınırı olmayacaktır.
Ülkemde güzel şeyler oluyor…

AÇEV

"Okuyan Bir Gelecek" programı sosyo-ekonomik açıdan dezavantajlı bölgelerde yaşayan 5 ile 10 yaş arası çocuklara okuma sevgisi ve alışkanlığı kazandırarak okul başarısına katkıda bulunmak için tasarlandı. Program bir taraftan çocukların okuma-anlama becerilerini ve alışkanlıklarını geliştirmeyi, diğer taraftan ebeveyn/eğitimcilere okumanın önemi konusunda farkındalık kazandırmayı hedeflemektedir.

1.400 çocuk için uygulanacak 6 haftalık okuma programı, 25 okulda kurulacak kütüphaneler ve ebeveyn/eğitimcilere okumanın önemi konusunda farkındalık kazandıracak seminer/eğitimlerin maliyeti çocuk başına 180 TL'dir.

Eğer ayşın uzel isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)