Kampanyamın Etkisi
14 Çocuk

  • Yardım Projem: İstanbul-2016-AÇEV-Okuyan Bir Gelecek Adımlarınızla Gelecek
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 33
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 2.506 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: AÇEV
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC10424
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC10424

2.506 /2.700 TL

Kampanya Hedefim

166.127 /250.000 TL

AÇEV Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

*Çünkü çocuklara "okuyabilmeleri" için ne gerekiyorsa sağlamak istiyorum, ki gelişimlerini özgürce ve eşit tamamlayabilsinler, düşünen, araştıran, sorgulayan, yaratıcı, yenilikçi bireyler olsunlar.
*"İmkansızlıkları" bahane kabul etmeyelim istiyorum. Kimse imkanı yok diye kitapsız kalmamalı, buna inanıyorum!
*Günlük harcamalarımızı düşündüğümüzde çok ufak kalan bir meblağ ile bir çocuğun hakkı olan kitaplara kavuşabileceğini birlikte gösterelim!

AÇEV

"Okuyan Bir Gelecek" programı sosyo-ekonomik açıdan dezavantajlı bölgelerde yaşayan 5 ile 10 yaş arası çocuklara okuma sevgisi ve alışkanlığı kazandırarak okul başarısına katkıda bulunmak için tasarlandı. Program bir taraftan çocukların okuma-anlama becerilerini ve alışkanlıklarını geliştirmeyi, diğer taraftan ebeveyn/eğitimcilere okumanın önemi konusunda farkındalık kazandırmayı hedeflemektedir.

1.400 çocuk için uygulanacak 6 haftalık okuma programı, 25 okulda kurulacak kütüphaneler ve ebeveyn/eğitimcilere okumanın önemi konusunda farkındalık kazandıracak seminer/eğitimlerin maliyeti çocuk başına 180 TL'dir.

Eğer Ayça Alaylı isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)