• Yardım Projem: İstanbul-2016-AÇEV-Okuyan Bir Gelecek Adımlarınızla Gelecek
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 43
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 4.820 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: AÇEV , SIEMENS
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC10415
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC10415

4.820 /4.500 TL

Kampanya Hedefim

166.127 /250.000 TL

AÇEV Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

2015 sonbaharında, doğduktan tam 43 sene sonra, kızımın ve eşimin desteği ile koşmaya başladım. Kıtalararası yüzme yarışı seçmelerini geçemeyince boğazı yüzerek geçmek yerine koşarak geçebileceğimi düşündüm ve İstanbul Maratonu’na hazırlanmaya karar verdim. Adım Adım ile tanıştıktan sonra bir STK için bağış toplayarak bu koşuyu daha anlamlı hale getirebileceğimi anladım. Türkiye’nin kalkınmasının eğitim ile sağlanacağını düşünüyorum. Kendi kızımın kitap okumaktan ne kadar büyük bir keyif aldığını ve kitap okumanın ona kazandırdıklarını sevinçle izliyorum. Bu nedenle AÇEV'in “Okuyan Bir Gelecek” kampanyasını destekleyerek daha çok çocuğun kitap okuma alışkanlığı kazanmasını istiyorum. Ben adımlarımı AÇEV ve Okuyan bir gelecek kampanyası için atacağım, çocuklarımız ve geleceğimiz için sizin desteklerinizi bekliyorum.

AÇEV

"Okuyan Bir Gelecek" programı sosyo-ekonomik açıdan dezavantajlı bölgelerde yaşayan 5 ile 10 yaş arası çocuklara okuma sevgisi ve alışkanlığı kazandırarak okul başarısına katkıda bulunmak için tasarlandı. Program bir taraftan çocukların okuma-anlama becerilerini ve alışkanlıklarını geliştirmeyi, diğer taraftan ebeveyn/eğitimcilere okumanın önemi konusunda farkındalık kazandırmayı hedeflemektedir.

1.400 çocuk için uygulanacak 6 haftalık okuma programı, 25 okulda kurulacak kütüphaneler ve ebeveyn/eğitimcilere okumanın önemi konusunda farkındalık kazandıracak seminer/eğitimlerin maliyeti çocuk başına 180 TL'dir.

Eğer Emre Soykan isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)