• Yardım Projem: İstanbul-2016-AÇEV-Okuyan Bir Gelecek Adımlarınızla Gelecek
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 59
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 6.150 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: AÇEV
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC10397
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC10397

6.150 /6.000 TL

Kampanya Hedefim

166.127 /250.000 TL

AÇEV Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

2015 İstanbulMaratonu'nda hayatımda ilk kez yardımseverlik koşusu yaptım ve bunun nasıl bir etki yaratabildiğine şahit oldum. Bu sene de Okuyan Bir Gelecek için koşarak çevreme farkındalık yaratmak ve toplamda 1400 çocuğun en azında 25 tanesine dokunabilmek istiyorum.
Programın sonunda kitap okumayı daha çok sevsinler, hayal güçlerinin sonsuz olduğunu keşfetsinler, evlerine kitaplarını götürüp anne ve babaları ile birlikte okusunlar, okullarında daha önce hiç kurulmamış olan o kütüphaneden kitap alsınlar ve gelecekte bunları yapamamış akranlarına göre okulda ve hayatta bir adım önde olsunlar istiyorum.

AÇEV

"Okuyan Bir Gelecek" programı sosyo-ekonomik açıdan dezavantajlı bölgelerde yaşayan 5 ile 10 yaş arası çocuklara okuma sevgisi ve alışkanlığı kazandırarak okul başarısına katkıda bulunmak için tasarlandı. Program bir taraftan çocukların okuma-anlama becerilerini ve alışkanlıklarını geliştirmeyi, diğer taraftan ebeveyn/eğitimcilere okumanın önemi konusunda farkındalık kazandırmayı hedeflemektedir.

1.400 çocuk için uygulanacak 6 haftalık okuma programı, 25 okulda kurulacak kütüphaneler ve ebeveyn/eğitimcilere okumanın önemi konusunda farkındalık kazandıracak seminer/eğitimlerin maliyeti çocuk başına 180 TL'dir.

Eğer Özlem Bahar Öç isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)