• Mehmet Çatalağaç
  • Nilüfer, Bursa
  • Firma: Y.E.S. YURTDIŞI EĞİTİM SERVİSLERİ, Meslek: Yurtdışı Eğitim Danışmanı
  • En Uzun Koşum: 42km
  • İlgilendiğim Sporlar: Bisiklet, Koşu, Yürüyüş
  • Favori Parkurlarım: Uludağ Universitesi Patika; Anıttepe Koşu Parkuru; Belgrad Ormanı; Botanik Park; Cephanelik Parkuru; Mihraplı Park; Mudanya Sahil; Ziraat Park
  • Profil Sayfamı Paylaş:
    http://ipk.adimadim.org/profil/IPK6687

Hakkımda

1970 doğumluyum, 1996 yılından bu yana Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı yapıyorum. Ayrıca, çeşitli firmalara iş geliştirme danışmanlığı desteği veriyorum. (LinkedIn profilim)

Geçmişte amatörce yaptığım sporlar yanında 2014 yılında yaşam boyu sağlık parolasıyla çok daha düzenli koşmaya başladım ve bu koşular esnasında Adım Adım ile tanıştım. 2015’te Adım Adım oluşumunun Bursa ekibiyle düzenli ve programlı bir şekilde koşmaya başladım. Yurt dışında yıllardır görüp takdir ettiğim ve fırsat buldukça katılımcı olduğum yardımseverlik koşusu (charity run) sisteminin kendi ülkemde de bu denli ciddiye alınıp tamamen gönüllülerden oluşan ama buna rağmen oldukça profesyonel bir şekilde yönetilmesi beni çok mutlu etti.

Bu güzel oluşumu, umut oldukları binlerce canlıyı ve gönüllülerini tanıdıktan sonra Bursa’daki oluşumun gelişimine nasıl katkı verebilirim diye düşünürken kendimi Adım Adım Bursa Gönüllü Antrenörü ve İletişim Sorumlusu olarak buldum ve 2016’dan bu yana gönüllü olarak destek veriyorum. Bu gönüllülüklerin yanı sıra, Aralık 2023'ten bu yana Adım Adım İcra Kurulu'nda Gönüllü Sporcular Sorumlusu olarak görev yapmaktayım.

Düzenli egzersiz yapmanın hem fiziksel hem de zihinsel olumlu etkisini bizzat yaşayan biri olarak haftada ortalama 4 gün egzersiz yapmaya, yurtiçi ve yurtdışında 10K’dan Maraton’a kadar mümkün oldukça yardımseverlik koşularına katılmaya, kendi sağlığım için spor yaparken topluma olan borcumu ödemeye ve çevreme iyi örnek olmaya gayret ediyorum…

Adım Adım ile ilk yardımseverlik koşumu 2016 Antalya Runatolia’da Koruncuk Vakfı için yaptım ve ardından sırasıyla Down Sendromu Derneği (iki kampanya), Türkiye Alzheimer Derneği, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı, Tohum Otizm Vakfı (iki kampanya), Gülmek İyileştirir Derneği, Cerebral Palsy Türkiye, Gönüllü Hareketi Derneği, TEMA, Bursa LÖDER (iki kampanya), TEV, Öğretmen Akademisi, UCİM, PatikaDer, Kansersiz Yaşam Derneği, Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği, İzmir Hasta Çocuk Evleri Derneği gibi pek çok değerli STK projeleri için koştum, koşuyorum. Spor yoluyla çok daha fazla ihtiyaç sahibine destek ve umut olmaya fırsat veren Adım Adım’a ne kadar teşekkür etsem azdır.


“Aldıklarımızla yaşar, verdiklerimizle yaşatırız”
"We make a living by what we get, but we make a life by what we give"

Güncel Kampanyalarım

Geçmiş Kampanyalarım