• Gözde Uysal
  • Ulus, İstanbul
  • Firma: Yogazero, Meslek: E-Ticaret & Yoga Eğitmeni
  • En Uzun Koşum: 47km
  • İlgilendiğim Sporlar: Yüzme, Yoga
  • Favori Parkurlarım: Belgrad Ormanı; Beşiktaş-Sarıyer Sahil
  • Profil Sayfamı Paylaş:
    http://ipk.adimadim.org/profil/IPK5751

Hakkımda

2011 yılından bu yana Adım Adım ile birlikte İyilik Peşinde Koşuyorum. Adım Adım benim ailem gibi, hayatımda önemli, öncelikli bir yeri var ve çok seviyorum.

Hepimizin, tüm canlıların bir bütünün parçası olduğumuza ve birbirimize destek sağlamamıza inanıyorum.

Uzun mesafe koşmayı seviyorum. Disiplinli ve program dahilinde 16 hafta koşu antrenmanı yapmak, maratona hazırlanmak hoşuma gidiyor. 42km tam maraton koştuğum şehirler; World Marathon Majors serisinden Tokyo, Berlin, Chicago ve New York. Barcelona, Kopenhag ve 2 kez Istanbul, 3 kez İznik te 42km ve en uzun Kars ta da 47km ultra maraton koştum. Antalya, Urfa, Bozcaada, Gelibolu, Dalyan, Eymir, Berlin'de 21km yarı maraton koştum. Çok etaplı yarışlardan Kapadokya Runfire'da 6G ve 4G; Likya maratonunda koştum. 2015 Runfire Cappadocia 6G Kadınlarda 3. oldum, kendimle gurur duyduğum bir yarıştır :) World Marathon Majors tan Londra ve Boston koşmayı dilediğim şehirler.

RYT 500 Yoga Eğitmeniyim. 2004 yılında yogaya başladım. Koştuğum mesafeleri arttıkça yoganın kendime zihinsel ve bedensel olarak ciddi fayda sağladığını keşfedip, yoga pratiğimi arttırdım. Yoga hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak amacı ile 2015 yılında Cihangir Yoga, Chris Chavez’den 200 saat Temel Yoga hocalık eğitimini aldım Eğitimin sonrasında hem bilgilerimi paylaşmak, hem de kendi pratiğimi geliştirmek için hemen ders vermeye başladım. Şubat 2016 yılında, Türkiye’nin önde gelen online yoga malzemeleri mağazalarından YogaZero’yu kurdum. Kasım 2017’de Berlin’de Feet Up eğitimenlik eğitimini tamamlayarak Türkiye’de ilk ve tek Feet Up eğitmeni oldum. Temmuz 2018’de Dylan Werner’den 300 saat “ileri seviye yoga hocalık” eğitimini tamamladım. İkinci 300 saat ileri seviye yoga hocalık eğitimimi Eylül 2019 da Cihangir Yoga da tamamladım. Sürekli öğrenmeye meraklı, seyahate düşkün ve maceraperest karakterim sebebi ile yurtiçi ve yurtdışı yoga kamp, eğitim ve festivallere katılıyor, deneyimlerimi de verdiğim yoga derslerimde paylaşıyorum.