Dilara Erdem Profil Bilgileri

  • Dilara Erdem
  • Akatlar, İstanbul
  • Firma: Freelance, Meslek: Danışman
  • En Uzun Koşum: 21km
  • İlgilendiğim Sporlar: Fitness, Gym, Koşu, Tenis, Yoga
  • Favori Parkurlarım:
  • Profil Sayfamı Paylaş:
    https://ipk.adimadim.org/profil/IPK4697

Hakkımda

1974 yılı 21 Kasım doğumluyum. 18 yıl yaşadığım şehir olan Ankara’dan 2011 yılında evlenerek İstanbul’a geldim. ODTÜ Sosyoloji üzeri Atılım Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği yüksek lisans mezunuyum. Sağlık sektöründe kurumsal gelişim, kalite ve akreditasyon konularında danışmanlık yapıyorum.

Hayattaki en büyük amacım mutlu olmak ve mutlu etmek üzerine kurulu. Beni mutlu eden şeyleri yapmaya, mutlu eden kişilerle bir arada olmaya, mutlu-iyi hissettiğim ortamlarda olmaya gayret ediyorum. Mutlu olmanın yolunun öncelikle kendine iyi bakmak, kendini sevmek, sağlığına dikkat etmek ve her ne olursa olsun olumlu düşünmekten vazgeçmemek olduğuna inanıyorum.

Bu sebeple ilkokuldan beridir bir şekilde sporun içinde olan bir kadın olarak artık daha bilinçli ve düzenli günlük aktivitelerle ilgileniyorum. Eski voleybolcuyum. Üniversite yıllarımdan beri tenis, squash oynuyor, yüzüyorum. 2012 yılının başından beridir de iyilik peşinde koşan arkadaşlarım sayesinde tanıştığm Adım Adım ile birlikte gururla, iyilik peşinde koşmaya gayret ediyorum..

Her ne kadar türlü türlü sporlar yapmış ve gayet atletik yapıda olsam da koşmaya heveslendiğimde farkettim ki ufak bir sorunum vardı: O kadar spor yapmama rağmen hiç durmadan 5 dakika bile koşamıyordum!

Araştırdım, “Couch-To-5K” programına rastladım, o programla birlikte antrenmanlarıma başladım. İlk defa 7 Ekim 2012’de Nike Run etkinliğinde 5K koşarak finish çizgisini gördüm. Hepi topu 5K koşmuş olmama rağmen o anki hislerimin mutluluk ve gururla karışık, göz yaşları içerisinde yanaklarımdan süzülüşünü hala hatırlarım :)

Koşuya başladığımdan beridir 7K-10K-11K-15K -21K yarışlarında koştum.

Spor ve sağlıklı yaşam merakıma yaklaşık beş yıldır “temiz beslenme” alışkanlıklarını da ekledim. Zaten 30 yaşından itibaren tatlı/şeker tüketimimi azaltmış, hayatında yağda kızartılmış bir şeylere çok düşkün olmamış, kırk yıl ekmek yemese aramayacak olan biriydim! Artık daha bilinçli şekilde sağlıklı besinlere yöneliyor; mümkün olan her durumda yemeklerimi evde kendim pişiriyor, çiğ beslenmeye gayret ediyorum.

2015 yılı Mart ayında, koşmaya başladığımda kendime koyduğum hedeflerden biri olan, Antalya Runatolia’da ilk yarı maratonumu-21K 2:16:04’lük bir derece ile bitirmeyi başardım. Şimdi hedefim Avrupa’da bir yarı maraton tamamlamak! Ve gücüm yettiği sürece Adım Adım ile bir işe yaramak.

Geçmiş Kampanyalarım