• HÜseyİn Dertop
  • PİRİMEHMETPAŞA, İstanbul
  • Firma: ARTI Muhasebe Denetim Mali Müşavirlik Ltd.Şti. Baş Denetçi, Yönetim Kurulu Başkanı, Meslek: Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
  • En Uzun Koşum: 42km
  • İlgilendiğim Sporlar: Bisiklet, Koşu, Yürüyüş, Yüzme
  • Favori Parkurlarım: Florya - Yeşilköy  Sahil; Runatolia 21K parkur
  • Profil Sayfamı Paylaş:
    http://ipk.adimadim.org/profil/IPK46942

Hakkımda

HÜSEYİN DERTOP
ÖZGEÇMİŞİ
14/11/1958 Denizli, Tavas, Hırka Köyü doğumluyum.
EĞİTİM:
İlkokulu 4. Sınıfa kadar Köyümüzde, 5 sınıfı Denizli Cumhuriyet İlkokulunda, Ortaokulu Denizli Merkez Ortaokulunda, Denizli Ticaret Lisesini 1976 yılında birincilikle, Denizli Lisesini fark derslerini vererek bitirdim ve Aynı yıl 2 Lise diplomasını aldım.
İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi(Marmara Üniversitesi) İşletme Bölümünü, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Muhasebe Finansman Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans(Gelirin Saptanmasında Uygulanan Yöntemler ve Özellikleri adlı Tezimle) ve Doktora eğitimlerini aldım.
Anadolu Üniversitesi, Açık Öğretim Fakültesinde; 1-Tarım, 2-Bankacılık ve Sigortacılık, 3- Otel ve Turizm İşletmeciliği, 4-Adalet(Hukuk), 5-Emlak ve Emlak Yönetimi, Ön Lisans Diplomalarını aldım, halen Anadolu Üniversitesi 6-Felsefe Bölümü öğrenciliğim devam etmektedir.
ÇALIŞMA YAŞAMIM:
1980 Yılından bu güne kadar Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak serbest çalışmaktayım. Aynı zamanda, Sigorta Acenteliği şirketi ve Turizm Şirketi ortaklığım devam etmektedir.
Trakya Üniversitesi Çanakkale Meslek Yüksek Okulu nda “ İşletme ve Muhasebe” Öğretim Görevlisi, sonrasında;
Çanakkale Onsekizmart Üniversitesi Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde “Devlet Bütçesi, Vergi Uygulamaları, Maliye Politikaları” dersleri Öğretim Görevlisi olarak çalışmalar yaptım.
SİYASİ YAŞAMIM:
1994-1999 de 8.Dönem DSP İstanbul İl Genel Meclisi Üyeliği, DSP İstanbul İl Genel Meclisi Grup Başkanlığı, Hesapları İnceleme Komisyonu Başkanlığı, Bütçe ve Plan Komisyonu Üyeliği, yaptım.
2014 Yılı DSP Silivri Belediye Başkan Adaylığı,
2015 Yılı DSP Edirne 1. Sıra Milletvekili Adaylığı,
2014 Yılından bu yana, DSP Silivri İlçe Başkanlığı,
2019 DSP Silivri Belediye Meclisi 1. Sıra Adaylığı, yaptım.
DSP 10. Kurultayında Parti Meclisi Üyeliği ne
DSP 11. Kurultayında Parti Meclisi Üyeliğine 2. Kez seçildim.
SOSYAL YAŞAMIM:
Birçok sivil toplum kuruluşunda üyeliklerin yanı sıra, kuruculuk, başkanlık ve yöneticiliklerim bulunmaktadır. Türk Kızılay Gönüllü Kan Bağışçısı ve Silivri İlçesi En Fazla Kan Bağışında bulunan kişi Sertifika sahibiyim.

Şu anda, Atletizm Federasyonu Lisansı ile Maraton, Yarı Maraton, 15.000 metre, 10.000 metre, 5.000 metre mesafelerde Adım Adım Koşu takımı ile Yardımseverlik koşuları yapmaktayım.
AİLE YAŞAMIM: 1988 Doğumlu, bir Oğlum bulunmaktadır.