• Önder Turan
  • Suadiye, İstanbul
  • Firma: KKB / Kredi Kayıt Bürosu A.Ş., Meslek: Risk & İş Sürekliliği Müdürü
  • En Uzun Koşum: 21km
  • İlgilendiğim Sporlar: Bisiklet, Koşu, Dağcılık, Kayak
  • Favori Parkurlarım: Belgrad Ormanı; Suadiye Sahil
  • Profil Sayfamı Paylaş:
    http://ipk.adimadim.org/profil/IPK421876

Hakkımda

Önder Turan lisans derecesini 2007 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü'nden; Yüksek Lisans derecelerini 2011 yılında Marmara Üniversitesi Avrupa Siyaseti & Uluslararası İlişkiler ve 2021 yılında Sabancı Üniversitesi Enerji Teknolojileri ve Yönetimi(MSc) Yüksek Lisans Programı'nda almıştır. USA SAI ve UN INSARAG gibi önde gelen uluslararası kuruluşlar adına eğitmen, danışman ve proje yöneticisi olarak çalışmıştır. SAI (Social Accountability International), Arçelik, İsdemir, THY ve Vodafone gibi kurumlarla yürüttüğü projelerle hem ulusal hem de uluslararası bakış açısı ve deneyim geliştirmiştir. Bu kapsamda üst, orta seviye yöneticiler ve resmi kurum yetkilileri, işçiler ve gönüllüler gibi çeşitli hedef gruplarına yönelik yüzlerce iş sürekliliği, kurumsal risk yönetimi (finansal, kantitatif, kalitatif ve operasyonel dahil), iç kontrol, acil durum yönetimi, acil müdahale eğitimleri ve kursları vermiştir.

Bu kapsamda cam, çimento, çelik üreticileri ve uluslararası bankacılık şirketleri, havayolları, konsolosluklar ve devlet kurumları için Konu & Kriz Odaklı Acil Durum ve Süreklilik Entegrasyon Projeleri gibi uluslararası kapasite geliştirme projelerinde kıdemli danışman, proje yöneticisi ve eğitmen olarak çalışmıştır. (VODAFONE BS 25999 İş Sürekliliği ve Acil Durum Yönetimi Entegrasyonu projesi, Türkiye'de her iki yaklaşımı bir araya getiren ilk ve tek projedir)

Halen AKUT Arama Kurtarma Derneği'nde Eğitim Bölüm Sorumluluğu ve eğitmenlik görevlerini sürdürmektedir; İstanbul Valiliği Haberleşme Hizmet Grubu, AKUT Arama Kurtarma Derneği ve Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti asil üyesidir.