Türk Böbrek Vakfı ve Proje Bilgileri

Türk Böbrek Vakfı

Türk Böbrek Vakfı, ülkemizde öncelikle böbrek sağlığının korunması, böbrek hastalarının tedavisi ve KBY hastaları için organ bağışının arttırılması yönünde her türlü hizmeti veren bağımsız bir STK olup, IFKF de ülkemizi temsil etmektedir.

https://youtu.be/G6Fpm8geSuk

İstanbul-2017-Türk Böbrek Vakfı-Sen Adım At,Onlar Hayata Bağlansın Projesi

Hemodiyaliz cihazları, son dönem kronik böbrek yetmezliği (KBY) hastalarının böbreklerinin görevlerini üstlenmektedir. Kullanım saatlerine göre bu cihazların faydalı ekonomik ömürleri ortalama 7 yıldır. Projemizde, devlet hastanelerine bağışlanmak üzere 5 adet hemodiyaliz makinasının sağlanmasını hedefliyoruz.

Son dönem kronik böbrek yetmezliği hataları ( SDKBY), yaşamlarını devam ettirebilmeleri için, en az gün aşırı( İki günde bir) hemodiyaliz tedavisi görmeleri gerekir. Her bir hemodiyaliz tedavisi 4 saat sürer. Devlet ve Üniversite Hastanelerinin diyaliz merkezlerinde, dörder saatten günde 2 vardiya/seans yapılır. Dolayısıyla bir hemodiyaliz cihazından maksimum 4 hasta yararlanabilmektedir. Bir SDKBY hastasının, bir yıllık cihaz kullanım maliyeti 1.286 TL'dir​
https://youtu.be/G6Fpm8geSuk
 

Bu proje ile destekte bulunabileceğin etkinlikler
Projenin AdıKatılan Koşucu /
Hedeflenen Koşucu
Toplanan Bağış /
Hedeflenen Bağış TL
İstanbul-2017-Türk Böbrek Vakfı-Sen Adım At,Onlar Hayata Bağlansın
155/150
113.395/180.000
1 öğenin 1-1 arası gösteriliyor.
Sosyal Etki
Katılan Koşucu Sayısı Toplanan Bağış Tutarı
155 113.395