Şiddetsizlik Merkezi ve Proje Bilgileri

Şiddetsizlik Merkezi

Şiddetsizlik Merkezi, şiddetsiz bir dünya hayaline ulaşmak için araştırmalar, eğitimler, seminerler düzenler. Yaptığı çalışmalarda şiddetsiz yöntemler kullanır. Çünkü sosyal adaletin gerçekleştiği, ihtilafların şiddetsiz bir biçimde çözümlendiği, ayrımcılığın ve baskının olmadığı bir dünyanın mümkün olduğuna inanır.

İstanbul-2017-Şiddetsizlik Merkezi-Şiddete Dur De Projesi

"Şiddete Dur De" projesi ile medya organlarında şiddeti yeniden üreten dil ve görsellere dair farkındalık yaratmak, medyada şiddetsizliği yaygınlaştırmak ve bu sayede madya yoluyla normalleşen şiddete dur demek amacındayız. Hedef gruplarımızdan olan gençler sosyal medyada her gün şiddet temelinde paylaşımlara maruz kalıyorlar. Biz de aynı yerde sürekli olarak şiddetsizliği ve temel hakları ön plana çıkaracağız. Daha çok insan için dijital medyanın gücünü kullanmak istiyoruz.Bu kampanyada düzenli şekilde medyada şiddet dili analizi yapılacak, sosyal medyada kavramların doğru kullanımını paylaşarak/yaygınlaştırarak ve kitlelere ulaşmasını sağlayacağız. Bu sayede toplumda ayrımcı - şiddet dilinin azalmasına katkı sağlamak istiyoruz.

Her 120 TL bağış ile bir kişinin şiddete dur demesi için eğitim bedeli karşılanacak. Dijital ortamda bir kişiye ulaşmak için 0,40 TL yeterli. ​

Bu proje ile destekte bulunabileceğin etkinlikler
Projenin AdıKatılan Koşucu /
Hedeflenen Koşucu
Toplanan Bağış /
Hedeflenen Bağış TL
İstanbul-2017-Şiddetsizlik Merkezi-Şiddete Dur De
29/50
17.573/96.700
1 öğenin 1-1 arası gösteriliyor.
Sosyal Etki
Katılan Koşucu Sayısı Toplanan Bağış Tutarı
38 20.641
Daha önce gerçekleşmiş etkinlikler
Projenin AdıKatılan KoşucuToplanan Bağış
İstanbul-2016-ŞM-Şiddetsiz Bir Medya Mümkün93.068
1 öğenin 1-1 arası gösteriliyor.