Kampanyamın Etkisi
1 Desteklenen Çocuk

  • Yardım Projem: Antalya-2016-Koruncuk-Koruncuk Kahramanları
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 2
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 60 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: ODTÜ GVO
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC7700
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC7700

60 /500 TL

Kampanya Hedefim

305.436 /306.771 TL

Koruncuk Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Koruncuk Vakfı, ailesi olmayan/terk edilen, kişisel varlığı tehdit altında olan, ihmal/istismara uğramış, kötü alışkanlıklara karşı savunmasız bırakılmış korunma ihtiyacında olan çocukları (“koruncukları”) toplumda başarılı bireyler haline getirme amacı ile “çocuk köyleri” kurmaktadır. Anne sevgisi ve aile anlayışının sürdürüldüğü ev ortamında, çocukların bedenen, ruhen, ahlaken ve fikren gelişimleri; toplum içinde verimli ve yapıcı kişilik kazanmaları, yüksek öğrenim dahil olmak üzere tüm eğitimleri sağlanmaktadır.

Sizler de bu çocuklara yardım edebilir, iyilik peşinde koşabilirsiniz. Yakındaki Runatolia koşusunda ben de bu çocuklar için yarı maraton koşuyor olacağım, sizler de ufak bir bağışla bu çocuklara iyi bir gelecek için destek verebilirsiniz. Unutmayalım iyilik paylaştıkça çoğalır :)

Koruncuk

Türkiye’de binlerce çocuk ve genç sokakta yaşıyor. Bunun dışında 12.667 çocuk ve genç devlet bakımında. Halbuki her çocuk anne sevgisiyle büyümeli, aynı Bolluca Çocukköyü'ndeki Koruncukların büyüdüğü gibi. Çocukköyü'müzde korunmaya muhtaç çocukları, anne sevgisiyle büyütüyoruz. Onları mutlu, tahsilli ve iş sahibi bireyler olarak topluma kazandırıyoruz.

Bir Koruncuk’un bir yıllık bakımına destek olacak 2.800TL hedefimiz , Koruncuk'un bakıcı anne, psikolojik terapi, gıda ve okul giderlerine katkı sağlar.
(Bilgi notu: Bolluca Çocukköyü’nde büyüyen bir Koruncuk'un yıllık tam bakım gideri Koruncuk Vakfına yaklaşık 20,000TL’dir. Koruncuk Kahramanları projesi toplanan bağışlarla bu gidere destek olur.)

 

Eğer Elif Alev Ahmet isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)