• Yardım Projem: İstanbul M-2020-Uçan Süpürge Vakfı-Çocuk Yaşta ve Zorla Evliliklere Dur De!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 12
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 3.050 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC65964
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC65964

3.050 /3.000 TL

Kampanya Hedefim

21.229 /30.000 TL

Uçan Süpürge Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Uçan Süpürge 1996'dan beri kadınların güçlendiği, toplumsal cinsiyet eşitliğinin hayatın her alanında sağlandığı, herkes için adil bir dünyaya kavuşmak üzere değişim yaratma konusunda yeni bir örgütlenme için çalışan ve birçok gönüllüsü ile çalışmalarını sürdüren bir kadın örgütüdür. Çocuk yaşta erken ve zorla evlilikler; çocuk ve kadın haklarının ihlalidir ve toplumsal cinsiyet eşitsizliğine sebep olur. Yasalarımız yeterli ama pratikte konunun birçok boyutu bilinmemektedir. Uçan Süpürge stajyer avukatların meslek hayatlarına başlamadan farkındalık sahibi olması için eğitimler ve yeniden karar yazım atölyeleri düzenler. 1 stajyer avukatın çocuk yaşta erken ve zorla evlilikler konusunda farkındalık eğitimi bedeli 400 TL'dir.
Uçan Süpürge Vakfı, 2019 yılında İyilik Peşinde Koş Kampanyası ile Türkiye'nin dört bir tarafından destekçilerle buluştu. Çocuk yaşta erken ve zorla evlilikler konusunda farkındalık eğitimi, İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı Kanuna dair eğitimler düzenledi. Tüm bu eğitimlerin sonunda da yeniden karar yazım atölyeleri gerçekleştirdi. Eğitimin fiziki koşullar altında yapılması halinde eğitim bedeli 960 TL idi. Ancak pandemi sebebiyle eğitim online gerçekleşti. Türkiye'deki tüm barolara açık çağrıda bulunulan eğitimde, 21 barodan 100 stajyer avukata eğitim düzenlendi. Pandeminin zorluklarını birçok şehirden stajyer avukatlara ulaşarak aşan Uçan Süpürge Vakfı, geleceğin hak savunucularına, karar vericilerine, kanun yapıcılarına farkındalık eğitimleri düzenliyor. Üstelik online olarak gerçekleşen eğitim sayesinde eğitim bedeli artık  sadece 400 TL. Siz de geleceğin hukukçularının eğitimine destek olmak ister misiniz?

Uçan Süpürge

Çocuk yaşta erken ve zorla evlilikler; çocuk ve kadın hakları ihlalidir! Yasalarımız yeterli ama pratikte konunun birçok detayı bilinmemektedir. Uçan Süpürge, stajyer avukatlara meslek hayatına başlamadan önce eğitimler ve yeniden karar yazım atölyeleri düzenleyerek stajyer avukatları destekliyor!

1 Stajyer avukatın çocuk yaşta ve zorla evlilikler konusunda alacağı farkındalık eğitimi 400 TL'dir.

Eğer Halime Güner isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)