Kampanyamın Etkisi
4 Desteklenen Çocuk

  • Yardım Projem: İstanbul-2015-Koruncuk-Koruncuk Kahramanları
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 38
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 11.150 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC5899
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC5899

11.150 /8.400 TL

Kampanya Hedefim

699.718 /699.668 TL

Koruncuk Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Herkese merhaba,

Ben geleceğin psikologlarından Zeynep Sarıkaya. Aynı zamanda da bir koşucuyum. Hem de yardımseverlik koşusu koşan bir koşucu. Ben bir Adım Adım üyesiyim ve bu sene İstanbul Maratonu'nda Adım Adım bünyesinde Koruncuk Vakfı adına koşacağım. Koruncuk kahramanı olmak için 10KM'mi çocuklar için koşacağım!

Adım Adım, Mart 2008'den beri, yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için kurulan ilk sivil toplum oluşumudur. Ben de bu sene bunun bir parçası oldum ve hakkımı Koruncuk'tan yana kullandım.

Peki ben Koruncuk adına ne için koşacağım? Koruncuk Vakfı, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfıdır ve ailesi olmayan/terk edilen, kişisel varlığı tehdit altında olan, ihmal/istismara uğramış, kötü alışkanlıklara karşı savunmasız bırakılmış korunma ihtiyacında olan çocukları (“koruncukları”) toplumda başarılı bireyler haline getirme amacı ile “çocuk köyleri” kurmaktadır. Koruncuk koşucuları ise her bir çocuğun yıllık bakım, beslenme, eğitim ve sağlık giderlerine katkıda bulunmak üzere bağış toplamak için koşar.

Bu projede ben de bir katkıda bulunmak istedim. Kendime ve mesleğime en yakın kuruluşun Koruncuk olduğuna inandım.

Ben çocuklar için koşuyorum!

Sevgiler,
Zeynep Sarıkaya

Koruncuk

Resmi rakamlara göre Türkiye’de en az 30.981 çocuk ve genç sokakta yaşıyor. Bunun dışında 14.398 çocuk ve genç devlet bakımında. Halbuki her çocuk anne sevgisiyle büyümeli, aynı Bolluca Çocukköyü'ndeki Koruncukların büyüdüğü gibi. Çocukköyü'müzde korunmaya muhtaç çocukları, anne sevgisiyle büyütüyoruz. Onları mutlu, tahsilli ve iş sahibi bireyler olarak topluma kazandırıyoruz.

Bir Koruncuk’un bir yıllık bakımına destek olacak 2.800TL hedefimiz , Koruncuk'un bakıcı anne, psikolojik terapi, gıda ve okul giderlerine katkı sağlar.
(Bilgi notu: Bolluca Çocukköyü’nde büyüyen bir Koruncuk'un yıllık tam bakım gideri Koruncuk Vakfına yaklaşık 20,000TL’dir. Koruncuk Kahramanları projesi toplanan bağışlarla bu gidere destek olur.)

 

Eğer Zeynep Sarıkaya isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)