Kampanyamın Etkisi
1 Engelli

  • Yardım Projem: İstanbul-2015-TOFD-Yol Arkadaşım Olur musun?
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 3
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 250 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: TeamOnTR
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC5836
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC5836

250 /5.000 TL

Kampanya Hedefim

618.772 /618.772 TL

TOFD Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Koşmak, hareket etmenin en kolay yolu. Nefes almak gibi, öğrenmeye bile ihtiyaç duyulmadan yapılabilecek ama yaparken insanın aslında kendi hakkında bir çok şeyi öğrenebileceği bir şey.
Maraton ise, bir sınav gibi, okuldaki sınavlar gibi. Tek farkı, bunu gönüllü yapıyor olmamız, kimsenin zorlaması altında kalmaksızın. Gerçek maraton ise hayatın ta kendisi... Bunun yanında, yaşamanın kendisi kadar, bir ömür boyu da koşarak devam edebilmek aslında göründüğü kadar kolay olmayabiliyor.

Koşmak için, asıl sebebim yukarıda anlatmaya çalıştıklarımı kendime hatırlatmak. Her sabah, koşarken aslında bunların bilincinde olabilmek bile beni mutlu etmeye yetiyor.
“Daha fazla bir sebep de olması gibi bir ihtiyacım yok…”, diye düşünürken, 2014 yılında tanıştım, yardımseverlik ve koşuyu birleştiren Adım Adım ile... İlk olarak, TEGEV'e yardım toplamak için şimdi ise TOFD için... TOFD için biraz da olsa, bağış toplamanın önemi daha başka bu sefer diye düşünüyordum oysa ki bu satırları yazarken kendi kendime itiraf etmiş oldum ki, omurilik felçli kardeşlerimiz de aslında, hayat maratonunda, en az bizim kadar, hatta daha fazla ter döküyorlar, çünkü onların önündeki engeller daha büyük. Sadece daha büyük değil, aynı zamanda aşılması daha da zor çünkü onların bireysel olarak aştıkları engellerin çoğu bizlerin kafalarında, toplumsal alanda halen mevcut.

İşte, "bir nebze olsun, bu sefer onların dertlerine çözüm için, en ufak bir katkıda da bulunabilirsem...." diyerek başladığım koşu, bu mektubu hazırlarken daha da anlam kazanıyor benim için. Siz de, bağışlarınızla buna katkıda bulunmak, bir parçası olmak isteyebilirsiniz diye düşünüp, sizinle paylaştım.

TOFD

Bu proje, ortopedik engelli bireylerin özgürce hareket edebilmeleri amacıyla oluşturulmuştur. Manuel tekerlekli sandalye kullanamayan ve ağır engel grubu içinde yer alan ortopedik engelli bireylerin, başkalarına bağımlı olmadan çalışabilmesi, okula gidebilmesi, alışverişe çıkabilmesi; kısacası hayatını nispeten kendisinin yürütebilmesinin ön koşulu Akülü Tekerlekli Sandalye’ye sahip olmasıdır.

Bir adet Akülü Tekerlekli Sandalye’nin bedeli 3.250 TL’dir.

Eğer Erol Erten isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)