• Yardım Projem: İstanbul-2015-Koruncuk-Koruncuk Kahramanları
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 71
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 15.121 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: 3oda1salon , 3oda1salon
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC5639
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC5639

15.121 /15.000 TL

Kampanya Hedefim

699.718 /699.668 TL

Koruncuk Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Sosyal sorumluluk projelerine katkıda bulunabilmek, ihtiyaç sahiplerine bir nebze de olsa dokunabilmek bana hayatta en çok mutluluk veren şeylerden biri.
Özellikle çocuklarımıza fırsat eşitliği yaratabilmek benim için çok önemli. Sadece kendi yapabildiğim yardımların yeterli olmadığını düşünüyorum. Asıl önemli olan çevremizi harekete geçirebilmek ve büyük farklar yaratabilmek. Adım adım yardım koşuları da bunun yapıldığı en güzel yer bence :)

Koruncuk Vakfı

Resmi rakamlara göre Türkiye’de en az 30.981 çocuk ve genç sokakta yaşıyor. Bunun dışında 14.398 çocuk ve genç devlet bakımında. Halbuki her çocuk anne sevgisiyle büyümeli, aynı Bolluca Çocukköyü'ndeki Koruncukların büyüdüğü gibi. Çocukköyü'müzde korunmaya muhtaç çocukları, anne sevgisiyle büyütüyoruz. Onları mutlu, tahsilli ve iş sahibi bireyler olarak topluma kazandırıyoruz.

Bir Koruncuk’un bir yıllık bakımına destek olacak 2.800TL hedefimiz , Koruncuk'un bakıcı anne, psikolojik terapi, gıda ve okul giderlerine katkı sağlar.
(Bilgi notu: Bolluca Çocukköyü’nde büyüyen bir Koruncuk'un yıllık tam bakım gideri Koruncuk Vakfına yaklaşık 20,000TL’dir. Koruncuk Kahramanları projesi toplanan bağışlarla bu gidere destek olur.)

 

Eğer Bahar Aykaç isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)