• Yardım Projem: İstanbul-2019-KAÇUV-Umudum Eğitim
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 47
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.660 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC54620
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC54620

1.660 /1.600 TL

Kampanya Hedefim

1.256.090 /1.250.000 TL

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Merhabalar,

03 Kasım 2019 tarihinde 41.Vodafone İstanbul Maratonunda KAÇUV için (Kanserli Çocuklara Umut Vakfı) yardımseverlik koşusu yapacağım.

Yardımseverlik koşusunu şöyle düşünebilirsiniz: hani bir şarkıcı kanserli çocuklar yararına konser verir ya, 5 kuruş para almadan bağış toplanmasına aracılık eder. Benimki de aynen öyle! Koşarak, sizlerin de desteğiyle iyi bir şeye vesile olmak istiyorum.

Bu sene Yardımseverlik koşumda Kaçuv’u desteklemeyi seçtim. Çünkü:

Kanser günümüzde grip gibi yaygınlaşmaya başlamışken ve çoğu kanser türünün tedaviyle son çözülmesi mümkünken, bu hastalığa yakalanmış küçük kardeşlerimizin, hastalığın sosyolojik ve psikolojik etkilerinden en az zarar görerek eğitim hayatlarına devam etmelerini istiyorum.

Size çok özet birkaç madde de Kaçuv’un genel faaliyetlerinden bahsetmek istiyorum.

- Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın başlıca amaçları arasında kanserle mücadelede önemli bir gereksinim olan uygun tedavi ortamının yaratılması ve sürdürebilirliğinin sağlıyorlar.

- Vakıf tarafından Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Kliniği Hematoloji-Onkoloji servisinin düzenlemesi yapılarak, 0-17 yaş arası çocukların tedavilerinin hastalık süreçleri için uygun bir servis ortamı yaratılmışlar.

- Tedavisi süren çocuklara ve ebeveynlerine, tedavi süreçlerini boyunca psiko-sosyal açıdan yaşam kalitelerini arttırıcı çalışmalar yapıyorlar

- Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliği ile “Uzun Süreli Hastanede Yatan Çocukların Eğitimleri ve Hastane Okulları Projesi” başlattık ve İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi hematoloji ve onkoloji servisinde bir sınıf yaptırarak çocukların eğitimlerine devam etmesine katkıda bulunuyorlar.

- Bunlar dışında; Aile evleri, Oyun Odaları, Özel sınıflar şeklinde daha bir çok desteği sağlamaktadır.
Destek verdiğim bu proje ile çocukların eğitim umuduna tutunmasını, motivasyonlarını güçlendirmeyi ve tedavi sürecinin getirdiği maddi dezavantajların eğitim hayatlarını etkilememesini hedefliyoruz. Maratonda tedavisi devam eden veya tamamlanmış farklı yaş gruplarındaki çocuklara 1 yıllık eğitim bursu için koşuyorum.
1 Çocuğun 1 yıllık eğitim bursu 2.500 TL'dir.
Eğer destek olmak isterseniz hem beni, hem durumu olmayan bir aileyi, hem de kansere yakalanmış hayata 10-0 geriden başlamış bir çocuğun eğitim hayatına katkıda bulunup belki geleceğini inşaa etmesinde ki en önemli tuğlayı siz eklemiş olacaksınız. Miktarın cidden hiçbir önemi yok. Eğer buraya kadar okuduysanız bile benim için kafidir. Farkındalık en önemli aracımız.

Yardım yapmak isterseniz Paralar doğrudan vakfa gidiyor, başka hiçbir aracı bulunmuyor
Size ipk adresimi ve mailin gerçekliğinden emin olmanız için birkaç fotoğrafı mı da ekliyorum.

Güvenli sistemle Kredi kartı ile ödeme yapmak için aşağıda ki Link üzerinden;

https://ipk.adimadim.org/kampanya/CC54620

Eft veya Havale ile bağış yapmak isterseniz;

EFT/Havale yaparken açıklama bölümüne CC54620 kodunu yazmanız gereklidir. Bu koddan iyilik peşinde Kanserli Çocuklara Umut Vakfı için koşan Selda Ateş adına bağış yaptığınız anlaşılacaktır.
Destek verdiğiniz gönüllü koşucu bağışınızı kredi kartı ile yapmanız durumunda bağışınızdan hemen sonra, EFT/Havale ile yapmanız durumunda Kanserli Çocuklara Umut Vakfı bu bilgileri sisteme girdiğinde haberdar olacaktır.
Alıcı Adı: Kanserli Çocuklara Umut Vakfı
Banka: Denizbank - Zincirlikuyu Şubesi
Hesap No: 439719-407
IBAN: TR46 0013 4000 0004 3971 9000 96

Kampanyaya daha fazla destek alabilmek için gönderdiğim maili mail listenize iletebilirsiniz.

“Unutmayın bu dünyayı iyilik kurtaracak.”

Sevgiyle Kalın,

SELDA ATEŞ

http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC54620

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı

Proje ile çocukların eğitim umuduna tutunmasını, motivasyonlarını güçlendirmeyi ve tedavi sürecinin getirdiği maddi dezavantajların eğitim hayatlarını etkilememesini hedefliyoruz. Maratonda tedavisi devam eden veya tamamlanmış farklı yaş gruplarındaki çocuklara 1 yıllık eğitim bursu için koşuyoruz.

1 Çocuğun 1 yıllık eğitim bursu 2.500 TL'dir.

Eğer Selda Ateş isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)