• Yardım Projem: İstanbul-2019-TOFD-Yol Arkadaşım Olur musun?
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 33
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 5.350 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: TOFD Yol Arkadaşım olur musun? , Akkök Şirketler Grubu (kaptan)
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC54058
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC54058

5.350 /4.200 TL

Kampanya Hedefim

478.360 /500.000 TL

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Merhaba,

Bu yılki İstanbul Maratonu'nda 42.195 mt. mesafesindeki adımlarımı Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) aracılığıyla Türkiye'de sayıları neredeyse 150 bin'i bulan omurilik felçlileri için atacağım.

Çoğunlukla trafik kazaları, yüksekten düşme, sığ suya balıklama atlama, ateşli silahla yaralanma, iş kazaları, hastalıklar (omurga tümörü, omurga ve omurilik enfeksiyonları, yumuşak doku hastalıkları – bel ve boyun fıtıkları) vb. omurilik felcine neden olmaktadır.

Gerek yetersiz rehabilitasyon, gerekse çevresel koşullar (mimari engeller ve ulaşım sorunları) çoğunlukla tekerlekli sandalye bağımlısı olan omurilik felçlilerin bağımsızlığını kısıtlamakta, üretici konuma geçip, toplumsal ve ekonomik yaşama katılımlarını engellemektedir.

Bizler rahatça yürüyebiliyor ve koşabiliyor iken ihtiyaç sahibi birçok yaşama yapacağımız yardımlarla umut olacağız.

Az veya çok demeden vereceğiniz destek için teşekkür ederim.

Not: 2 dakikada "Online Bağış Yap" linki üzerinden yapacağınız bağışlar ben ve adım adım dahil olmak üzere hiçbir aracı kurum olmadan doğrudan vakfın hesaplarına aktarılmaktadır (1 adet akülü sandalye 4.200 TL olup bağışlarınızla birlikte bu projeye maksimum katkıyı sağlamayı hedefliyorum).

Sevgi ve saygılarımla
Erdinç

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği

Bu proje, ortopedik engelli bireylerin özgürce hareket edebilmeleri amacıyla oluşturulmuştur. Manuel tekerlekli sandalye kullanamayan ve ağır engel grubu içinde yer alan ortopedik engelli bireylerin, başkalarına bağımlı olmadan, hayatını kendisinin yürütebilmesinin ön koşulu akülü tekerlekli sandalyeye sahip olmasıdır.

Bir akülü tekerlekli sandalye bedeli 4.200 TL'dir.

Eğer Erdinç Kazak isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)