Kampanyamın Etkisi
2 çocuk / genç

  • Yardım Projem: İstanbul-2019-TR Spina Bifida-Spina Bifidalılara Bağımsız Yaşam Eğitim Bursu
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 28
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 3.965 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC48435
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC48435

3.965 /4.800 TL

Kampanya Hedefim

110.185 /120.000 TL

Türkiye Spina Bifida Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Ben çocukluğumda ve gençliğimde tek spina bifidalının ben olduğumu sanıyordum. Büyüdüm, psikolog oldum ve ne kadar çok olduğumuzu, giderek çoğaldığımızı fark ettim.

Çünkü her yıl 5 bin bebek spina bifidalı doğuyor ülkemizde. Önceleri yaşama şansları çok azmış, ben galiba en büyüklerinden biriyim, ama şimdi ortalama bir insan ömrü yaşamaları için gerekli tek şey uygun sağlık hizmetine erişmek. Üretken ve kaliteli bir hayat sürmeleri için tek gereken eğitime erişim ve bağımsız yaşam becerileri geliştirebilmeleri.

E tabi bunlar çok kolay değil ülkemde. Hem pahalı, hem bir sürü olumsuz tutumlar, ayrımcı davranışlar...

Ben profesyonel koşucu değilim ama bir gencin hayatında değişim yaratmak, ona örnek olmak için koşmaya gidiyorum. Yarış kazanamayacağım belki, ama daha çok sağlık hizmeti, daha çok eğitim, daha bağımsız yaşam için atacağım adımlarımı....

Türkiye Spina Bifida Derneği

Spina Bifidalı bireylerin bağımsız yaşam becerileri kazanması için eğitimi çok önemsiyoruz. Çocuk ve gençlerimize eğitim bursu ile eğitimde sürdürülebilirliği destekleyerek, spina bifidaya özel eğitimlerle özgüvenlerinin artması, bağımsız ve kendini gerçekleştirmiş bireyler olmaları amaçlanmaktadır.

Bir spina bifidalının aylık eğitim bursu 200 TL , 1 Yıllık eğitim bursu 2.400 TL'dir

Eğer Selma Çalık isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)