Kampanyamın Etkisi
3 çocuk / genç

  • Yardım Projem: İstanbul-2019-TR Spina Bifida-Spina Bifidalılara Bağımsız Yaşam Eğitim Bursu
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 87
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 7.175 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC46201
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC46201

7.175 /7.000 TL

Kampanya Hedefim

110.185 /120.000 TL

Türkiye Spina Bifida Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Ben Spina Bifida'yı çocukluğumdan beri biliyorum. Fakat bu hastalığı hiç duymamış çok insan var hala çevremde. Spina Bifida farkındalığı maalesef henüz ülkemizde yeterli düzeye ulaşmadı. Ama bunu artırmak bizim elimizde. Önlenebilir bir hastalık olduğu için farkındalık kazanmamız ve kazandırmamız çok önemli.

Spina Bifida omurga açıklığı anlamına gelen doğumsal bir hastalık. Bacaklarda felç, yürüme, mesane ve bağırsak kontrol bozuklukları gibi sorunlara neden oluyor. Hamilelikten 3 ay önce folik asit vitamini kullanımına başlamak ve hamilelik sırasında almaya devam etmek hastalığı %70 oranında önlüyor.

Türkiye Spina Bifida Derneği 22 yıldır hem Spina Bifida farkındalığı kazandırmak için, hem de spina bifidalıları birleştiren bir platform olarak çalışıyor. Ayrıca spina bifidalı çocuk ve gençlerin bağımsız ve kendi ayakları üstünde yaşayabilmesi için eğitimler, toplantılar düzenliyor, spina bifidalı aileleri bir araya getiriyor.

Hem spina bifidayı daha fazla insanın öğrenmesini sağlamak ve önlenmesini artırmak, hem de Spina bifidalıların bağımsızlığını kazanmaları için eğitimlerine destek olmak için bu projeyi seçtim.

Sizin de desteğinizle hem spina bifida hakkında bilinçlenelim hem de çocuklarımıza eğitim bursu sağlayalım! :)

Bağışlar direkt olarak Türkiye Spina Bifida Derneği hesabına yatar. Aşağıdaki linkten kredi kartıyla bağış yapabilirsiniz. EFT veya HAVALE yaparsanız açıklama bölümüne CC46201 yazmanız gerekiyor.

Herkese teşekkürler...

Türkiye Spina Bifida Derneği

Spina Bifidalı bireylerin bağımsız yaşam becerileri kazanması için eğitimi çok önemsiyoruz. Çocuk ve gençlerimize eğitim bursu ile eğitimde sürdürülebilirliği destekleyerek, spina bifidaya özel eğitimlerle özgüvenlerinin artması, bağımsız ve kendini gerçekleştirmiş bireyler olmaları amaçlanmaktadır.

Bir spina bifidalının aylık eğitim bursu 200 TL , 1 Yıllık eğitim bursu 2.400 TL'dir

Eğer Öykü Nur Akkol Avcı isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)